Кропивничани долучилися до міжнародного тижня тестування на ВІЛ та вірусні гепатити

Кропивничани долучилися до міжнародного тижня тестування на ВІЛ та вірусні гепатити

Кропивничани долучилися до міжнародного тижня тестування на ВІЛ та вірусні гепатити
Суспільне: Кропивницький

Кропивничани долучилися до міжнародного тижня тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Триватиме він з 22 по 28 листопада. В Україні зробити швидкий тест на вірусні гепатитиЗахворювання печінки та ВІЛ Вірус імунодефіциту людини можна безоплатно у свого сімейного лікаря. У Кропивницькому зробити це можна також в пункті тестування благодійної організації “100% Життя”, розповіла Суспільному представниця організації Катерина Тимошенко.

В Кіровоградській області на ВІЛ хворіють 3,5 тисячі людей.

Кропивничанка Катерина Манойленко прийшла протестуватися на ВІЛ у пункті тестування благодійної організації. Розповіла, що таке тестування потрібно проходити двічі на рік: "Я навчаюся на лікаря і розумію, що потрібно проходити такі тести. Прийшла, бо хочу визначити, чи є в мене ця інфекція, чи ні".

Катерина Тимошенко зробила тест, який проводять в кабінетах довіри, в кабінеті інфекційного контролю або у сімейного лікаря, беручи кров з пальця. Результату треба чекати десять хвилин: "У разі позитивного результату, на тесті з’являються дві смужки. Це означає, що антитіла до ВІЛ в організмі є. Якщо одна, то результат тесту негативний".

Другий вид тестування безболісний. Його можна зробити самому вдома. Для цього треба замовити тест: "Через сайт "Про здоров'я", пройшовши анкетування щодо ризику інфікування ВІЛ, де система видасть вірогідність інфікування і перекине вас на анкету. Ми цю анкету бачимо і відправляємо потенційному замовнику тест-систему у вигляді сейф боксу. Тест оральний – по слині".

Результату такого тесту треба чекати 20 хвилин. Катерина Манойленко випробувала такий тест на собі, результат – негативний.

При позитивному тесті, слід пройти додаткові дослідження для встановлення діагнозу – сказала Катерина Тимошенко. За її словами, за перше півріччя 2021 року протестували 21128 людей, у 123 з яких вперше встановили ВІЛ-позитивний статус: "82% ВІЛ-позитивних – це люди, інфіковані статевим шляхом. За чіткого дотримання умов лікування, антиретровірусної терапії, ці люди доживають до глибокої старості".

Протягом 24 листопада у центрі благодійної організації на ВІЛ протестувались дві людини.

Що відомо

ВІЛ передається:

 • Через кров – при потраплянні крові чи інших біологічних рідин, що містять кров від ВІЛ-інфікованої до здорової людини.
 • Статевим шляхом – підчас незахищених статевих стосунків.
 • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини підчас вагітності, пологів та годуванні груддю.

Вірус гепатиту B передається:

 • Від матері до її дитини підчас народження.
 • Під час незахищених статевих контактів.
 • При медичних та інших маніпуляціях, пов’язаних з контактом з кров’ю.
 • При використанні нестерильного ін’єкційного інструменту.

Вірус гепатиту С передається:

 • Під час контакту з інфікованою кров’ю чи біологічними рідинами інфікованої людини.
 • При використанні нестерилізованих побутових та професійних приладів після інфікованої людини (зубні щітки, манікюрні ножиці, бритви).
 • При використанні нестерильного ін’єкційного інструменту.
 • Під час переливання крові та її компонентів.

Читайте також

На початок