Кропивничанка купила підроблений COVID-сертифікат

Кропивничанка купила підроблений COVID-сертифікат

Кропивничанка купила підроблений COVID-сертифікат
Фото Олени Сідорової

Кропивничанка Олена Сідорова купила підроблений COVID-сертифікат, в якому вказано, що вона отримала дві дози вакцини. За її словами, користуватись ним не буде, зробила це для експерименту. Суспільне дізнавалось, що хотіла перевірити Олена, про відповідальність за підроблення документів та чи фіксували такі випадки в Кіровоградській області.

Олена Сідорова показала сертифікат, який купила за 600 гривень. Сертифікат отримала поштою з Києва на наступний день після замовлення. 50 гривень заплатила за доставку. За її словами, зробила це з цікавості, користуватися ним не буде: ”Мені було цікаво, чи справді його так легко купити. Виявилось, дуже легко. Зайшла на відповідний сайт, вибрала потрібну довідку, і через три хвилини мене набрали з колцентру. Уточнили всі дані, сказали, що надішлють код посилки. На самій посилці вказані конкретні компанії, від яких надійшов сертифікат, конкретні лікарі”.

Кропивничанка розповіла, що для продовження експерименту поїхала на кропивницьку автостанцію №1 з підробним документом, щоб подивитись, чи перевірять у неї сертифікат. Показала відео звідти: ”На касі просто попереджають про те, що сертифікат має бути, або запитують – є він чи немає. При вході в автобус поговорили з контролеркою. Вона сказала, що ”на око” вона не зможе визначити – підроблений сертифікат чи справжній. На будь-якому відрізку дороги автобус може зупинити поліція і перевірити сертифікат”.

Олена Сідорова у поліцію щодо фальшивого документу не зверталась. Каже, під час експерименту купила тільки паперовий сертифікат. Електронний не замовляла, бо планує зробити щеплення від коронавірусу: «У колцентрі я одразу уточнила, чи з’явиться воно в Дії. Мені сказали, що в Дії не з’явиться, але я зможу безперешкодно користуватися транспортом, торговими центрами, і, навіть, в аеропорту».

Що відомо

Головна санітарна лікарка області Надія Оперчук розповіла, що повідомлень про підробку сертифікатів чи результатів ПЛР-тестуванняв центру контролю та профілактики хвороб не надходило.

За інформацією начальника головного управління поліції області Романа Козьякова, за виготовлення та використання підроблених документів передбачена відповідальність – від штрафу до обмеження волі, відповідно до статті 358 Кримінального кодексу України ”Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів. Санкція статті визначає покарання у вигляді обмеження волі на термін до двох років.

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала Суспільному, що фактів виявлення підроблених ковід-сертифікатів, на 24 листопада, в області не фіксували.

Читайте також

На початок