У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи
Суспільне Тернопіль

Спільна молитва з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи відбулася на площі Героїв Євромайдану в Тернополі. Там священнослужителі міста разом з присутніми на заході помолилися за загиблих Героїв Небесної Сотні та бійців російсько-української війни. Присутні на молитві поклали квіти до пам’ятника Небесної сотні і запалили свічки.

Після спільної молитви на площі Героїв Євромайдану хвилиною мовчання вшанували загиблих Героїв України.

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи
Молитва на площі Героїв Євромайдану. Суспільне Тернопіль

На захід прийшла Марія Гурняк. Її син Віктор був учасником Революції Гідності, загинув на сході України у жовтні 2014 року:

"Для мене цей день, це просто коли людина свободолюбива, коли людина має гідність і свободу – вона є незалежна. Вона є вільна. І цю свободу і гідність я поділяю з тими людьми, які мають її в серці. Бо можна багато говорити про гідність і свободу, вдягати вишиванку, але любові до України зовсім не мати. Тому я сьогодні тут ".

Також на площу Героїв Євромайдану прийшов батько загиблого в російсько-українській війні Михайла Цимбалістого – Василь. Чоловік розповів, його син загинув на російсько-українській війні від кулі снайпера восени 2019-го року:

"Рахую своїм обов’язком вшановувати пам’ять тих, хто віддав життя за волю України. Хай ця пам’ять єднає наше суспільство. Хай ця пам’ять дає нам натхнення для подальшої боротьби за волю і незалежність України".

По завершенню заходу, присутні поклали квіти до пам’ятника Небесній Сотні. Одна із них Софія Савчук розповіла, коли почалася Революція Гідності їй було 11 років:

"Я тоді була ще не дуже свідома. Ще була зовсім маленька. Але я пам’ятаю як мама сиділа на ліжку і плакала під час тих подій, коли розстрілювали хлопців на майдані. Потім, як я почала занурюватися в ці події, для мене було дуже боляче. Це так несправедливо. В першу чергу, це було дуже несправедливо, адже хлопці віком такі як зараз я загинули, щоб ми могли спокійно і вільно жити. Для мене це було дуже-дуже боляче і ця біль несеться роками".

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм до Дня Гідності та Свободи
Люди хвилиною мовчання вшановують Героїв Небесної Сотні. Суспільне Тернопіль

На Микулинецькому кладовищі вшанували пам’ять тернополянина, Героя України Тараса Слободяна. Він був учасником Євромайдану у Києві. Зв’язок з сином обірвався у грудні 2013 року, розповідає його мама Марія Слободян. Жінка каже, точна дата смерті її сина не відома. Тіло Тараса зі слідами катувань знайшли у лісі на Сумщині.

"Дуже дякувала всім за те, що прийшли і вшанували. І за то мироприємство, яке там було біля пам’ятника. Сьогодні таке велике свято – День Гідності і Свободи. Його треба відмічати і пам’ятати. І треба все робити для того, щоб дійсно. Наша держава була дійсно вільною і незалежною", – каже Слободян.

Нагадаємо, День Гідності та Свободи відзначають щороку 21 листопада. Це – день початку двох революцій: Помаранчевої – у 2004 році та Революції Гідності. Указ про відзначення цього дня в 2014 році підписав тодішній президент України Петро Порошенко. Під час Революції Гідності загинули 105 людей, таку кількість 11 квітня 2014 року назвав тодішній міністр охорони здоров`я Олег Мусій, який був керівником медичної служби Майдану. Загиблих учасників революції Гідності назвали "Небесна сотня". Серед героїв цієї сотні 7 жителів Тернопільщини: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назар Войтович, Василь Мойсей, Ігор Костенко, Тарас Слободян і Василь Аксенин. Усім їм посмертно присвоїли звання Героя України.

Що відомо

  • 8 років після Революції Гідності. Як змінилася Україна на шляху до Євроінтеграції: думки дипломатів
На початок