На Донеччині відкрили гуртожиток для переселенців

На Донеччині відкрили гуртожиток для переселенців

На Донеччині відкрили гуртожиток для переселенців
Гуртожиток для переселенців у Краматорську, фото: Суспільне Донбас

У селищі Біленьке відкрили гуртожиток для переселенців. Житло реконструювали за проєктом Європейського інвестиційного банку. З приміщення старої школи зробили квартири для 55 людей. Ремонтні роботи у будівлі розпочали у грудні 2018 року. Про це Суспільному розповіла фахівчиня управління житлово-комунального господарства Краматорської міськради Наталя Стоцька.

За її словами, люди житимуть на умовах оплати за комунальні платежі. Жодної оренди, нічого стягуватися з них не буде.

"Житло надається на 1 рік згідно з ухвалою, але за 60 днів, до закінчення дії договору, якщо люди не купили власного житла, тобто, не покращили свої умови проживання, немає заборгованості за комунальні платежі - буде пролонговано", — додала фахівчиня.

На Донеччині відкрили гуртожиток для переселенців
На Донеччині відкрили гуртожиток для переселенців.

Старший експерт сектору регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкот розповів Суспільному, що всього на реконструкцію гуртожитку витратили 31,5 мільйонів гривень.

За словами голови Краматорської міськради Олександра Гончаренка, з боку державного бюджету на компенсацію ПДВ було витрачено 4 мільйони.

"З боку обласного бюджету 5, і місто витратило 1,5 мільйони, але це все також враховує облаштування прилеглої території, спортмайданчика, зони відпочинку, паркомісць та котельної", — заявив голова Краматорської міськради Олександр Гончаренко.

Що відомо

  • У цьому гуртожитку для переселенців облаштували 17 квартир. На першому поверсі одна пристосована для людей з інвалідністю. Загалом є дві двокімнатні та 15 однокімнатних квартир.
  • У Краматорську зареєстровано 48 тисяч переселенців. З них на отримання тимчасового житла в черзі - понад 20 родин.
На початок