Біля меморіалу на честь херсонської активістки Катерини Гандзюк у Києві активісти запалили лампадки та принесли квіти в пам'ять про загиблу.
Як розповіли організатори акції, вони прийшли нагадати про справу Гандзюк та "висловити вдячність усім, хто боровся і бореться за справедливе розслідування у цій справі".

"Від самого початку ми зібралися для того, щоб покарати замовників нападу на Катерину.

Станом на сьогодні жоден із замовників все ще не отримав вирок.





"Проте, на відміну від інших справ нападів на активістів, у справі Гандзюк є прогрес, який би навряд чи був досягнутий, якби не участь тисяч людей, які підтримували та підтримують ініціативу", — зазначили організатори.
За словами адвокатки Ольги Веретільник, розгляд справи замовників вбивства — ексголови Херсонської облради Владислава Мангера та співорганізатора Олексія Левіна триває досить повільно.

"По-перше, сторона захисту, адвокати Мангера та Левіна обрали таку стратегію — затягувати розгляд справи", — відзначила Веретільник.
Вона також відзначила, що на останні три засідання адвокати Мангера та Левіна не прийшли, тому розгляд не відбувся.
Що відомо
- 31 липня 2018 року радницю міського голови та громадську діячку Катерину Гандзюк облили кислотою. На той момент вона виконувала обов'язки керівниці справами виконавчого комітету Херсонської міськради. Гандзюк з опіками потрапила в реанімацію, вона перенесла понад 10 операцій. 4 листопада Катерина померла у київській лікарні від розриву тромбу.
- Правоохоронці встановили підозрюваних в організації та виконанні нападу на Гандзюк. Це Микита Грабчук, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов і Сергій Торбін. Вони визнали провину та пішли на угоду зі слідством, отримавши від 3 до 6,5 років тюрми.
- За даними слідства, підозрюваними співорганізаторами злочину є Ігор Павловський та Олексій Левін, а замовником — голова Херсонської облради Владислав Мангер.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!