Білорусь та Словаччина почали аварійне постачання електроенергії в Україну

Білорусь та Словаччина почали аварійне постачання електроенергії в Україну

Доповнено
Білорусь та Словаччина почали аварійне постачання електроенергії в Україну
УНІАН

Білорусь та Словаччина 2 листопада здійснили аварійні поставки електроенергії в Україну.

Як повідомили Суспільному в "Укренерго", імпорт здійснювався за запитом української сторони з боку Білорусі — в об'єднану енергосистему, з боку Словаччини — до потужностей Бурштинського енергоостроваУмовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Бурштинський енергоострів, на відміну від решти електромереж України, під'єднаний до електромереж країн ЄС і дозволяє експортувати українську електроенергію за кордон..

"2 листопада з 13-00 до 20-00 години у зв`язку з дефіцитом потужності в ОЕС України НЕК "Укренерго" вимушено активувало аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі. Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складав близько 3 500 МВт/год", — йдеться у повідомленні компанії.

Також "Укренерго" активувало аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини для компенсації дефіциту потужності та виконання погодженого сальдо перетоку з ENTSO-E в "острові Бурштинської ТЕС". Орієнтовний обсяг аварійної допомоги складав близько 800 МВт/год.

Причинами дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання. Окрім того, 2 листопада спостерігався значний перевиробіток електроенергії на ГЕС та зниження генерації ВДЕ.

"Зокрема, на "ДТЕК Курахівська ТЕС" затримано вихід з планового ремонту блоку №8, який наразі переведено в аварійний ремонт до кінця доби 5 листопада. Також в першій половині дня 2 листопада було виведено в ремонт корпус 1А "ДТЕК Криворізької ТЕС", — зазначили в "Укренерго".

За даними компанії, зранку 2 листопада було виведено в аварійний ремонт енергоблок №11 "ДТЕК Бурштинської ТЕС", що унеможливило перефіксацію енергоблока №8 цієї електростанції на роботу в ОЕС України, що могло б зменшити в цій зоні дефіцит потужності. У зв‘язку зі стрімким підвищенням рівня аварійності генеруючого обладнання на ТЕС компанії ДТЕК, "Укренерго" звернеться до Державної інспекції енергетичного нагляду України щодо проведення відповідних перевірок.

Про відновлення постачання також повідомили у Міністерстві енергетики Білорусі.

"2 листопада з 14.00 у рамках договору про надання аварійної допомоги Білорусь розпочала постачання електроенергії до енергосистеми України потужністю 500 МВт", — зазначили у відомстві.

У Міненергетики країни відзначили, що наразі не йдеться про довгострокові комерційні контракти. Постачання здійснюватиметься до 21:00.

Що відомо

  • Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) скасував рішення про призупинення аукціонів на імпорт електроенергії.
  • 30 жовтня голова комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що імпорту електроенергії із Російської Федерації та Білорусі з 1 листопада не буде, оскільки відповідні аукціони на продаж електроенергії не були проведені. Заборона на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії діяла до 1 листопада і станом на 28 жовтня НКРЕКП не продовжувала дію цього обмеження. Повідомлялось, що з 1 листопада Україна відновить імпорт електроенергії з Білорусі.
  • Після підписання газового контракту між Угорщиною та Росією Україна втратила близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту, однак цей обсяг може зрости до 10 мільярдів кубометрів.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок