Імпорту електроенергії з РФ та Білорусі з 1 листопада не буде – Герус

Імпорту електроенергії з РФ та Білорусі з 1 листопада не буде – Герус

Імпорту електроенергії з РФ та Білорусі з 1 листопада не буде – Герус
Фото: unsplash.com Fré Sonneveld

​​Імпорту електроенергії із Російської Федерації та Білорусі з 1 листопада не буде. Відповідні аукціони на продаж електроенергії не були проведені, повідомив голова комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

"З 1 листопада не буде імпорту електроенергії із Білорусі, відповідні аукціони на продаж електроенергії не були проведені", – написав Герус. Він зауважив, що за даними Міненерго, 29 жовтня на складах семи ТЕС не витримувалися гарантовані запаси вугілля, а саме: на Курахівській ТЕС, Запорізькій ТЕС, Придніпровській ТЕС, Зміівській ТЕС, Вуглегірській ТЕС, Трипільській ТЕС, Слав’янській ТЕС.

Заборона на імпорт електроенергії з Білорусі та Росії діє до 1 листопада і станом на 28 жовтня НКРЕКП не продовжувала дію цього обмеження. Повідомлялось, що з 1 листопада Україна відновить імпорт електроенергії з Білорусі.

"Гарантовані запаси вугілля – це мінімальні запаси, які обов’язково мають бути дотримані згідно умов ведення ліцензійної діяльності. Всього на складах ТЕС та ТЕЦ станом на вчора було 675 тис. тонн вугілля", – додав він.

Раніше у НАЕК "Енергоатом" заявили, що планують створити резерв електроенергії на осінньо-зимовий період 2021/2022 років і допускають резервування невеликих обсягів електроенергії з Білорусі. Повідомлялось, що цієї зими частка атомної генерації в енергобалансі досягне 70% і вперше в історії України працюватимуть щонайменше 14 з усіх 15 енергоблоків вітчизняних АЕС.

Читайте також: Чи чекає на Україну криза в енергетиці. Пояснює експерт

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок