Через газовий контракт Угорщини з РФ Україна втрачає транзит – Оператор ГТС

Через газовий контракт Угорщини з РФ Україна втрачає транзит – Оператор ГТС

Через газовий контракт Угорщини з РФ Україна втрачає транзит – Оператор ГТС
Фото: dilovyi.info

Після підписання газового контракту між Угорщиною та Росією Україна втратила близько 4,5 мільярда кубічних метрів транзиту, однак цей обсяг може зрости до 10 мільярдів кубометрів.

Про це в інтерв’ю ТСН заявив генеральний директор компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

"Ми втратили близько 4,5 мільярда кубометрів метрів транзиту точно, а є ризик втрати аж до 10 мільярдів кубічних метрів на цьому напрямку", – зазначив він.

За словами посадовця, при цьому під загрозою перебуває й імпортувати газ з Угорщини за схемою віртуального реверсу.

Макогон додав, що цього року Угорщина була основним напрямком для українського імпорту, забезпечуючи близько 95% обсягів газу. Попри це Україна зберігає можливість імпортувати газ із Польщі, Словаччини та Румунії.

"Ми наразі цей імпорт проводимо. Кожного дня імпортується близько 5 мільйонів кубометрів газу українськими та міжнародними трейдерами", – пояснив він.

Водночас Макогон наголосив, що угорсько-російський контракт став болісним ударом для України.

"Фактично він підтверджує, що всі ідеї та заяви, що планується збільшувати транзит через Україну, якось зберегти транзит після 2024 року, – далекі від реальності. Транзит постійно зменшується. Як тільки у "Газпрому" з’являється можливість обійти Україну, вони це роблять", – підкреслив посадовець.

За його словами, нині Україна може імпортувати зі Словаччини до 27 мільйонів кубометрів газу на добу, однак технічні можливості газогону із цієї країни, а також з інших держав Європи, можуть бути розширені.

"Наразі дешевше купувати в Словаччині чи Польщі. Але технічна можливість є. Наше завдання як Оператора ГТС створити різні можливості, щоб трейдер сам обирав найбільш комфортний, дешевий та економічно вигідний маршрут", – підсумував Макогон.

Що відомо

  • 27 вересня представники Угорщини підписали новий довгостроковий контракт щодо організації постачання газу із російською державною компанією "Газпром" в обхід України. У відповідь у Міністерстві закордонних справ України заявили, що "здивовані і розчаровані" рішенням Угорщини. У МЗС також зазначили, що ініціювали перенесення засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті.
  • 13 жовтня президент РФ Володимир Путін заявив про неможливість нарощування об’ємів транзиту газу територією України через ненадійність української газотранспортної системи. У оператора ГТС назвали це маніпуляцією з метою прискорити запуск "Північного Потоку-2".
  • У РНБО заявили, що Україна готова транспортувати до країн ЄС додатково 55 мільярдів кубометрів газу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок