"Кожен третій хворий — в реанімації". Кличко показав, що відбувається у київській лікарні

"Кожен третій хворий — в реанімації". Кличко показав, що відбувається у київській лікарні

"Кожен третій хворий — в реанімації". Кличко показав, що відбувається у київській лікарні
АР

27 жовтня мер столиці Віталій Кличко опублікував відео про роботу лікарів у “ковідних” реанімаціях однієї з київських лікарень. Медики зазначають, що вірус стає агресивнішим, а перебіг хвороби — тяжчим. Кожен третій хворий потрапляє в реанімацію, серед них лише 4 % вакцинованих.

"Ніхто не чекав, що хвороба буде так тяжко проходити. Фактично 30-40% хворих, які потрапляють до лікарні, відразу переводять у реанімацію”, — розповіла головна лікарка Київської міської клінічної лікарні №4 Тетяна Мостепан.

Крім того, медики відмітили, що фактично 7 тонн кисню йдуть щоденно на потреби тяжкохворих в їх лікарні. Торік у найтяжчі місяці використовували щонайбільше 4-5 тонн кисню. Фактично всі хворі на COVID-19 через перебіг захворювання стають “кисневозалежними”.

У своєму коментарі очільниця медзакладу зазначила, що майже всі хворі не щеплені від хвороби та лише вакцина може вберегти від тяжкого перебігу хвороби або смерті: "Навантаження на медиків — страшенне, тому я закликаю всіх вакцинуватися".

Віталій Кличко, який також закликав всіх вакцинуватися та дотримуватися правил безпеки, заявив, що це — "єдиний спосіб упередити таке стрімке розповсюдження вірусу, не допустити колапсу медичної системи та зберегти життя людей".

Якщо щоденно не буде вакцинуватися 350-400 тисяч осіб, то кількість смертельних випадків в Україні сягатиме 1000 людей за добу, такий прогноз зробив секретар РНБО Олексій Данилов після засідання 22 жовтня.

Що відомо

  • Станом на ранок 27 жовтня українські медики підтвердили 22 574 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 692 людини. Зафіксовано 22 574 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 532, медпрацівників – 399).
  • З 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.
  • 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозував, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.
На початок