Лавреаткою премії "Ангелус" стала українська письменниця Катерина Бабкіна

Лавреаткою премії "Ангелус" стала українська письменниця Катерина Бабкіна

Лавреаткою премії "Ангелус" стала українська письменниця Катерина Бабкіна
Фото: Катерина Бабкіна

За твори, перекладені та видані польською мовою, премію Центральної Європи Angelus отримала українська письменниця родом з Івано-Франківська Катерина Бабкіна. Про це повідомляє Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus.

Катерина Бабкіна отримала перемогу за книжку "Мій дід танцював краще за всіх". Авторка отримає 150 тисяч злотих. Перекладач книжки, польський письменник і літературний критик Богдан Задура, отримає 40 тисяч злотих. Церемонія нагородження відбулась у Вроцлаві під час Фестивалю Бруно Шульца.

Крім того, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування. Катерина Бабкіна отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Лауреаткою премії "Ангелус" стала українська письменниця Катерина Бабкіна
Фото: Катерина Бабкіна

На своїй фейсбук-сторінці переможниця написала, що, отримавши нагороду, "забула всі слова подяки і всі важливі загалом слова":

"Успіх потрібно вміти переживати. Потрібно мати стійку модель переживання хороших речей. Вчора, коли мені вручили видатну європейську літературну нагороду (дві), я дізналася про себе, що в мене поки такої моделі немає (...) Як я збиралася сказати в своїй промові (хаха), такі речі, як щедрість, справедливість, прийняття, хоробрість, шляхетність, приязнь, дружба, підтримка, любов – стаються навіть в найчорніші часи, в часи найважчі. І саме їх варто запам’ятовувати, підсвітлювати, про них варто говорити, їх, ці речі, варто святкувати та передавати далі – бо лише вони роблять це життя терпимим і навіть – о Боже, роблять його прекрасним".

Що відомо

  • Катерина Бабкіна — українська письменниця, сценаристка і драматургиня. Авторка поетичних збірок "Вогні святого Ельма", "Гірчиця", "Знеболювальне і снодійне", "Заговорено на любов"; збірок оповідань "Лілу після тебе", "Щасливі голі люди"; роману "Соня"; збірок дитячих повістей "Гарбузовий рік" та "Шапочка і кит"; нон-фікшину для дітей "Сила дівчат" (у співаворстві з Марком Лівіним), воркбуку "Звичка писати".
Лауреаткою премії "Ангелус" стала українська письменниця Катерина Бабкіна
Статуетка Angelus.
  • Літературна нагорода Angelus у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лавреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи.
  • Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
  • Нагородою є чек на 150 тисяч злотих, що приблизно дорівнює 49 тисяч доларів США, і статуетка авторства вроцлавської різьбярки Еви Россано. З 2009 року нагороджують також і перекладача книги-лавреата. У випадку, якщо нагороду отримає польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книг.
  • Раніше лавреатами премії ставали українські письменники Юрій Андрухович ("Дванадцять обручів" 2006), Оксана Забужко ("Музей покинутих секретів" 2013), Сергій Жадан ("Месопотамія" 2015).
  • Цьогоріч на кваліфікацію премії пройшли 143 книжки, серед яких було 12 українських. У короткий список увійшли сім книжок, серед яких три українські.

Читайте також

Триває прийом робіт на конкурс гумору і сатири імені Петра Гулака-Артемовського

Абдулразак Гурна. Як літературний Нобель балансує над прірвою політкоректності

Так для кого писатиме романи штучний інтелект? Авторська колонка Віри Агеєвої

На початок