Нове шкільне меню у Кропивницькому. Чи готові кухарі до змін

Нове шкільне меню у Кропивницькому. Чи готові кухарі до змін

Нове шкільне меню у Кропивницькому. Чи готові кухарі до змін
Суспільне: Кропивницький

В Україні реформують шкільне харчування: змінюють шкільне меню, рецептури приготування, форми організації харчування, рекомендації до обладнання харчоблоків та роботи з постачальниками. Про технологічний процес приготування їжі в школах Кропивницького та готовність шкільних кухарів до роботи в нових умовах Суспільному розповіли шкільні шеф-кухарки Лідія Румянцева та Ірина Мельниченко і головна спеціалістка міського управління освіти Ірина Сидоренко.

Реформа харчування у школах триває. Скільки шкіл у Кіровоградській області перейшли на меню Євгена Клопотенка? Як змінилась робота кухарів? Що кажуть про нове меню діти та їх батьки? Суспільне підготувало серію матеріалів, щоб дізнатись, як працює реформа у перший місяць навчального року.

У міськраді проаналізували запропоноване нове меню перед впровадженням

Головна спеціалістка юридичного та фінансового забезпечення міського управління освіти Ірина Сидоренко сказала, що перед впровадженням нового меню з’ясували, які страви більш привабливі для дітей, врахували регіональні вподобання: ”Ми взяли 12 найкращих страв, які зможемо впровадити в шкільне меню. Провели нараду з кухарями закладів, ознайомили зі збіркою Євгена Клопотенка. Вони ознайомилися зі змістом та складовими страв. Потім ми обговорили їх. Сьогодні для всіх шкіл міста працює одне загальнообране меню. Однак, не всі школи отримали нове обладнання”.

Читайте також: У Кіровоградській області 45% шкіл готують сніданки і обіди за рецептами Євгена Клопотенка. Що люблять їсти у кропивницькій школі №17 та у Користівському ліцеї Приютівки.

Євген Клопотенко рекомендує готувати їжу без цукру та солі. За словами шеф-кухарки кропивницької школи №6 Лідії Румянцевої, на початку навчального року діти ”не сприймали напої без цукру”: ”Ми обговорювали ці деталі. В перші дні у дітей було несприйняття. Нині вони вже звикли до корисної страви. Ті ж, хто не може пити без цукру, беруть його з собою”.

Чи залежить меню від технічних можливостей шкільного харчоблоку?

Лідія Румянцева розповіла, що працювати на новому обладнанні, яке купили в харчоблок, легше: ”Ми економимо час. Ми – перші в місті, хто цього року запровадив харчування на основі дабл-меню2-3 страви на вибір.. Дітям подобається, батьки задоволені”.

Чи змінюють оновлене меню, з урахуванням вподобань школярів?

За словами Лідії Румянцевої, меню аналізують кожні два тижні, дізнаючись, що подобається і що не подобається школярам. В середньому, змінюють 20-30% страв: ”Найулюбленіша з нових страв – болон’єзе. Це рублена яловичина з додаванням томатної пасти. Поліпшуємо смак за рахунок часнику та приправи”.

Читайте також: Що таке безглютенова та безлактозна дієти та як у школах Кіровоградщини організовують дієтичне харчування

Шеф-кухарка кропивницької школи №20 Ірина Мельниченко додала, що на початку навчального року учні з обережністю ставилися до нових страв: ”З нових страв дітям подобається чахохбілірагу з птиці, національна грузинська страва.. Щоправда нікуди не поділися улюблене картопляне пюре та гречана каша. Ми готові варіювати меню, нас з ним знайомили на спеціальних курсах”.

Лідія Румянцева додала, що в новому меню побільшало фруктів і салатів зі свіжих овочів. Крім яловичини та курячого стегна, почали готувати зі знежиреної свинини: "Нове меню працює".

Хто контролює роботу харчоблоків та їдалень на відповідність реформі шкільного харчування?

За словами Ірини Сидоренко, в управлінні Держпродспоживслужби є два відділи, які контролюють дотримання санітарного законодавства та безпечність і якість продукції в шкільних харчоблоках. Представники Держпродспоживслужби входять і до складу моніторингової групи при управлінні освіти: ”Перевіряємо систематично, оцінюємо безпечність, санітарний стан і якість приготування страв”.

Що відомо

  • Нові норми харчування школярів затвердив кабінет міністрів з 1 вересня 2021 року. Усі школи стовідсотково мають перейти на нове меню з 1 січня 2022 року.
  • 26 серпня у Кропивницькому презентували нове шкільне меню.
На початок