У Миколаєві відбулася церемонія закриття XII фестивалю-конкурсу "Homo Ludens"

У Миколаєві відбулася церемонія закриття XII фестивалю-конкурсу "Homo Ludens"

У Миколаєві відбулася церемонія закриття XII фестивалю-конкурсу "Homo Ludens"
Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

Десятого жовтня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбулася церемонія закриття XII фестивалю-конкурсу "Homo Ludens", що розпочався першого жовтня. Фестиваль відбувається раз на два роки. У 2021 році його присвятили 30-річчю Незалежності України.

Церемонія закриття розпочалася у темряві: до гостей вийшов шоу-балет "Феєрія". У напівтьмі в костюмах з підсвічуванням вони виконали танець із зірками в руках.

Виступ шоу-балету
Виступ шоу-балету. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

Потім до слова запросили членів альтернативної та експертної ради, які оголосили результати фестивалю.

Театр
Члени експертної ради. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

Протягом десяти фестивальних днів на сцені театру відбувся показ 20 вистав із п'яти країн світу. Серед учасників фестивалю були театральні колективи з Рівного, Одеси, Києва, Дніпра, Коломиї, Запоріжжя, Маріуполя, Львова, Кропивницького, Кривого Рогу, Полтави, Миколаєва, а також з Молдови (м. Кишинів), Болгарії (м. Гоброво), Литви (м. Анікщяй), Грузії (м. Горі).

Театр
Церемонія закриття. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

Також у рамках "Homo Ludens" відбувалася друга Міжнародна науково-практична конференція "Театральна педагогіка: історія, сучасність та майбутнє", тематична виставка літератури від Миколаївської обласної наукової універсальної бібліотеки, презентація книг заслуженого діяча мистецтв України Василя Неволова, майстер-клас народного артиста України Льва Сомова, театральний квартирник за участю Галини Яблонської, творча зустріч з українською драматургинею Недою Нежданою, підписання творчих меморандумів з іншими країнами.

Театр
Церемонія закриття. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв
Читайте також: "У Миколаєві триває театральний фестиваль-конкурс "Homo Ludens""

Загалом фестивальні заходи відвідали понад три тисячі глядачів.

Театр
Директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичному театру Артем Свистун. Фото: Світлани Кльосової/Суспільне Миколаїв

"Я хочу подякувати нашим глядачам, миколаївцям, які змогли відвідати фестиваль, навіть є глядачі, які приїздили з Одеси, Херсона, Києва. Я дякую, що є живе спілкування з театральним мистецтвом", — сказав директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичному театру Артем Свистун.

За його словами, у 2023 році "Homo Ludens" також має відбутися у Миколаєві.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок