"У праці сконати": відкривається цілодобова виставка про роботу в місті

"У праці сконати": відкривається цілодобова виставка про роботу в місті

"У праці сконати": відкривається цілодобова виставка про роботу в місті

У Києві відбудеться відкриття виставки “У праці сконати”. Це цілодобовий мистецький майданчик, де протягом двох місяців будуть представлені 4 цикли відео-виставок на соціальні проблеми в місті: візуальна екологія, насильство, праця, гендер.

Експозиція буде доступною глядачам та глядачкам цілодобово та триватиме протягом двох тижнів. У програмі відкриття: dj-сети, виступи музикантів, перформанс та тематичний майстер-клас.

“Дай працювать, працювать, працювати. В праці сконать!” - назва виставки відсилає до вірша Івана Франка та піднімає питання, чим є праця для людини у сучасному місті та як вона впливає на нашу буденність.

"У праці сконати": відкривається цілодобова виставка про роботу в місті

Куратори проєкту зазначають, що “міський ландшафт - це ландшафт праці, безліч способів практичного залучення людських ресурсів у процеси виробництва чи обслуговування. Із деактуалізацією поняття "робочого дня" та повного взаємопроникнення відпочинку та споживання - суб'єкт стає тотально продуктивним. Інакше кажучи, з нього повністю витискають його ресурс, його буття, а способи цього витискання набувають нечуваної раніше вишуканості. Працюють тіла, працюють психіки, працюють ідентичності та долі”.

Чеська художниця Марі Лукачова та український художник Тарас Каменний представлять на виставці свої відеороботи, що пов'язані із сучасними моделями розчинення життя у праці та погляду на неї із різних боків. У своєму проєкті “Піснь Мілени” Марі Лукачова через призму досліджень кіберфемінізму розмірковує про те, чи здатні сучасні християнські церкви відображати трансформацію світу та модифікацію знань, що спричинена впливом цифрових технологій та соціальних мереж.

У роботі “Камені-карандаші” Тарас Каменний використовує ВКТ (Вставки контактні троллейбусні, графітні) – своєрідні “сліпки”, що мандрують містом і залишають по собі слід на дротах у вигляді ліній, що непомітні оку, інструменти-олівці, що керовані водієм тролейбуса і, як наслідок, після проходження певної відстані, викинуті на тролейбусних колах, розв’язках, в центрі міста чи на околицях.

"У праці сконати": відкривається цілодобова виставка про роботу в місті

"Збираючи ці камені-олівці, я підвожу висновки, я малюю умовну межу, бо коли мені було 35 років я був ще молодим художником. В момент, коли це відео вийде мені буде вже 36, - сказав Каменний.

Також на відкритті виставки Тарас проведе свій перформанс.

Що відомо

  • Захід пройде 9 жовтня о 18:00 у Павільйоні Джерело у рамках проєкту “Павільйон Джерело: Тіла в місті” - інноваційного виставкового простору у колишньому павільйоні радянського бювету на вулиці Богдана Хмельницького 16.
  • Кураторська група “Сира Нора” у складі архітекторки Богдани Косміної, художників Аліни Клейтман та Микити Кадана запевняє, що такий формат експонування спрямований на впровадження мистецтва в повсякденне життя містян поза рамками галереїв та музеїв, а також є новою формою репрезентації мистецтва у часи пандемії. Протягом роботи виставок можна долучитись до публічних програм: лекції, тренінги, воркшопи.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант