Нещодавно звільнений голова Верховної ради Дмитро Разумков розповів, чому вирішив збільшити кількість журналістів у Верховній раді.
Про це він розповів під час спілкування з журналістами в кулуарах парламенту.
За словами політика, однією з причин став напад співробітників "Укрексімбанку" на журналістів проєкту "Схеми" під час інтерв’ю із конфліктом голови правління банку Євгеном Мецгером.
"По-перше, я дійсно сказав, що це пов’язано з тим, що відбулося у банку. По-друге, я розумів, що якщо я цього не зроблю, то це вже ніхто не зробить", – пояснив Разумков.
За його словами, для цього слід було організувати роботу журналістів так щоб вони не порушували норм законодавства.
"Я ж вас сюди не повертав не тому, що я вас боюся. Якби я закрив кулуари, я повинен був закрити і пресцентр, і зробити так, як діє постанова Кабміну. І ви працювали рівно на тих же умовах, на яких ви можете працювати в Кабінеті міністрів і в Офісі президента. Тому ми виходили з того, що можемо зробити, ми шукали компроміс", – зауважив політик.
Він також додав, що був здивований позицією деяких колег по фракції з цього питання.
"Я не люблю подвійні стандарти – коли одні спочатку приходять мені листа пишуть, як вони хочуть, щоб я повернув журналістів, наприклад, навіть Давид Георгійович (голова фракції "Слуга народу" у парламенті Давид Арахамія – ред.), а потім я бачу в чаті, що "давайте ми почнемо Разумкова мочити за те, що він повернув журналістів до кулуарів". Ви вже визначтесь, де ви знаходитесь і що ви підтримуєте", – підсумував Разумков.
6 жовтня Дмитро Разумков підписав розпорядження про збільшення кількості журналістів у парламенті.
Що відомо
- 7 жовтня Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова.
- Раніше Верховна рада відсторонила Дмитра Разумкова від ведення засідань на два дні.
- Суперечка Разумкова з фракцією виникла навколо законопроєкту № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Спікер відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу, попри те, що "слуги народу" були проти такого рішення.
- Конфлікти між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроєкт про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.
- 30 вересня представники фракції "Слуга народу" запросили підписний лист з вимогою відставки голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Окреме звернення за підписними листами за власною ініціативою подав голова фракції монобільшості Давид Арахамія.
Читайте також
Рада відправила у відставку спікера Дмитра Разумкова. Як це було
Був "правою рукою", а тепер "не член команди". Що зробив голова Ради Разумков і чому його звільнили
Планую велику команду. Разумков розповів, що робитиме після відсторонення
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.