Т.в.о. директора Державного бюро розслідувань Ірина Венедіктова зустрілась із представниками ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" та ГО "Нескорений Майдан – 18.02" і пообіцяла щомісяця звітувати про перебіг розслідування "справ Майдану".
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Зазначається, що для постійної комунікації з органом представники потерпілих і поранених делегували Юрія Аксеніна та Павла Кучера.
Повідомляється, що наразі у ДБР є 49 кримінальних проваджень щодо "справ Майдану".
"Наші слідчі вже скерували до суду дві "справи Майдану" — щодо викрадення і вбивства журналіста Василя Сергієнка та колишнього слідчого міліції, який незаконно затримував учасників мітингів. Повідомлено про підозру у вбивстві та замаху на вбивство "майданівців" бійцю спецпідрозділу "Омега", — розповіла Венедіктова.
За її словами, невдовзі у Державному бюро створять окреме Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках.
Вона додала, що найближчим часом оголосять кункурс на посаду керівника цього підрозділу і одним із критеріїв відбору буде досвід кандидата у розслідуванні "справ Майдану".
Що відомо:
- З 20 листопада 2019 року ГПУ втратила функцію досудового розслідування. Справи були передані слідчим Національного антикорупційного бюро, Державному бюро розслідувань та Національній поліції.
- Адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування на знак протесту проти саботажу "справ Майдану".
- За словами Закревської, розслідування вбивств активістів під час Революції гідності затягуються, а слідство перебуває під загрозою згортання.
- Звільнений з російського ув’язнення український режисер Олег Сенцов підтримав голодування адвокатки родин Небесної сотні Євгенії Закревської.
- 3 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР.
- Зокрема передбачається закон про зміни в роботі Державного бюро розслідувань, які розблоковують розслідування справ Майдану.
- Голова комітету правоохоронної діяльності Денис Монастирський зазначив, що слідчі, відповідно до нових поправок, можуть бути переведені до ДБР, якщо вони з певного терміну проводили досудове розслідування або здійснювали процесуальне керівництво та входили до слідчих груп протягом чотирьох місяців.
- Повідомлялося, що керівником відділу з розслідування "справ Майдану" у Державному бюро розслідувань призначено Олександра Буряка, який до цього був заступником директора ДБР.
- 20 лютого Ірина Венедіктова заявила, що Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути до відповідальності всіх причетних до подій, які відбувалися на Майдані у 2013-2014 роках.