У Миколаєві відкрили персональну виставку Віктора Макушина

У Миколаєві відкрили персональну виставку Віктора Макушина

У Миколаєві відкрили персональну виставку Віктора Макушина
Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

П'ятого жовтня в Миколаївському обласному художньому музеї імені Василя Верещагіна відкрилась персональна виставка Віктора Макушина. Захід присвячений 50-річчю митця.

Виставку відвідала кореспондентка Суспільного Ніна Булах.

За словами Віктора Макушина, його картини мають філософський підтекст.

"Більша частина моїх робіт — вони якісь філософські, змушують задуматися. Навіть пейзажі я намагаюся малювати так, щоб людина не просто дивилася на пейзаж, а ввести її в певний стан, щоб вона подумала про високі матерії", — розповів Віктор Макушин.

Персональна виставка миколаївського митця відкрилася у художньому музеї
Картини Віктора Макушина. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

На виставці представлені роботи різних років. З останніх – це скульптура-портрет миколаївського історика, депутата Миколаївської міської ради Євгена Горбурова. Працював над бюстом Віктор Макушин впродовж одного місяця.

Персональна виставка миколаївського митця відкрилася у художньому музеї
Євген Горбуров біля свого погруддя. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

"Це гіпс — проміжний матеріал, який можна буде переводити і в камінь, і бронзу. Чому Євген Горбуров? Тому що він зробив значний внесок в історичну науку нашого міста. Ліпив з натури. Євген Григорович приходив до мене в майстерню", — сказав Віктор Макушин.

За словами Євгена Горбурова, він не очікував побачити свою скульптуру на виставці.

"Я його (скульптуру-портрет — ред.) вперше побачив тиждень тому. Коли працював зі скульптором. Я знав, що він уже виготовлений. І коли я прийшов на виставку, і я його побачив, мені було незручно. Чому? Тому що, я вважаю, що не повинен бути серед інших містян на цій виставці. Але це вибір самого скульптора", — сказав Євген Горбуров.

Підтримати митця прийшла мати Віктора — Інна Макушина. Жінка також скульпторка. Серед відомих робіт: Мауглі біля зоопарку, скульптура матері біля 3-го пологового будинку тощо. Виокремити якусь одну роботу на виставці жінка не може.

"Роботи, як діти, вони всі улюблені. У всі роботи вкладається душа. Є найскладніші, найважчі, але найулюбленіших немає. З нами Віктор радиться, але робить по-своєму. Чи можемо критикувати? А як без цього. Кожну роботу обговорюємо і приходимо до якогось одного рішення", — розказала Інна Макушина.

Персональна виставка миколаївського митця відкрилася у художньому музеї
Віктор Макушин біля погруддя Грейгу. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

В залі представлено 109 робіт. 95 картин різного формату та 14 скульптур. Це творчий доробок Віктора Макушина за 30 років.

Виставка триватиме до 5-го листопада. Вхід вільний.

Що відомо

  • Віктор Макушин народився 17 серпня 1971 року в Миколаєві в сім'ї скульпторів і художників Інни та Юрія Макушиних.
  • Автор пам'ятників Фалєєву, Потьомкіну, лідеру Народного руху Чорноволу, багатьох меморіальних дощок тощо. Крім скульптури Віктор Макушин займається музикою — соліст ансамблю "Ars Nova". Як художник працює в напрямку постмодернізму.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок