На Донеччині завершується будівництво регіонального насіннево-селекційного центра

На Донеччині завершується будівництво регіонального насіннево-селекційного центра

На Донеччині завершується будівництво регіонального насіннево-селекційного центра
Завершується будівництво насіннево-селекційного центра у Лимані, фото Суспільне Донбас

У Лимані, що на Донеччині, завершують облаштовувати регіональний насіннево-селекційний центр. На площі в понад гектар зробили автоматизовану теплицю, роблять майданчик для дорощування сіянців та насіннєвий цех. Про це Суспільному повідомив директор держпідприємства "Лиманське лісове господарство" Олексій Приходько.

Як розповів Приходько, саджанці сосни звичайної, вирощені у насіннево-селекційному центрові, будуть пристосовані до використання у засушливих умовах та матимуть найбільшу приживаність.

"Виробнича потужність підприємства цього підрозділу складає 1 мільйон 200 саджанців. Це дозволить висаджувати 300 гектарів лісів. В першу чергу ці саджанці будуть спрямовані на відновлення лісів, які були пошкоджені внаслідок бойових дій у 2014 році, саме лісового парку Святі гори", — пояснив Приходько.

Надалі, каже директор держпідприємства, частина саджанців буде реалізована у Луганську область, на відновлення згарища 2020 року.

На Донеччині завершується будівництво регіонального насіннево-селекційного центра
Вирощені у насіннево-селекційному центрові саджанці сосни звичайної. Фото: Суспільне Донбас

Будівництво Донецького регіонального центру розпочали 7 місяців тому. Щодня тут працюють зо два десятки людей. Наразі проводять роботи з облаштування насіннєвого цеху. Шліфують підлогу та налаштовують електромережу.

"Тут буде знаходитися обладнання, яке дозволяє переробляти шишку в насіння, а також обладнання, яке висіває у касети насіння. Ми чекаємо зараз на обладнання, перша партія має прийти 15 жовтня. Також, тут планується створення умов для зберігання насіння та створення умов для зберігання сіянців", — зазначив Приходько.

Загальна площа центру — понад гектар. Частина цієї території відведена під майданчик для дорощування сіянців та теплицю з автоматизованим регулюванням температури та провітрюванням всередині.

"Після посіву насіння в касети, яке буде проходити на заводі, насіння будуть переправляти в теплицю, де воно буде зростати до того моменту, поки не з’являться справжні хвоїнки", — розповіла інженерка лісових культур держпідприємства Анна Головченко.

Після того, як сіянці досягнуть певного розміру, їх будуть вивозити на відкриту площадку для загартовування, говорить Головченко.

Сіянці, вирощені у центрі, на лісових масивах висаджуватимуть за фінською технологією. За такою технологією, каже директор держпідприємства, має приживатися понад 80% дерев.

Висаджувати перший мільйон почнуть з наступного року.

Що відомо

  • На проєкт було виділено 37 мільйонів гривень.
  • Гроші на обладнання та будівництво селекційно-насіннєвого центру виділили з обласного екологічного фонду.
  • Відкриття центру заплановане на середину листопада. Працюватимуть в центрі десятеро людей.

Вибір редакції

На початок