У Миколаєві триває оцифрування музейної колекції фарфору

У Миколаєві триває оцифрування музейної колекції фарфору

У Миколаєві триває оцифрування музейної колекції фарфору
Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

У Миколаївському художньому музеї імені Василя Верещагіна закінчують роботи з оцифрування понад 300 експонатів з фарфору.

Інформацію про це кореспондентам Суспільного підтвердив менеджер з комунікацій "Агенції розвитку Миколаєва" Євген Гомонюк.

Всього працювали з 302 музейними екземплярами. Це фігурки людей та тварин, столове приладдя, зокрема чайні пари, соусниці, вази, кошики, тарілки, блюдця.

За словами Євгена Гомонюка, зйомка 360 градусів займає дві-три хвилини, створення 3D-моделі близько однієї години. З усіх експонатів об’ємними зроблять сім.

"Зйомка 360 – це софтбоксНасадка на джерело світла, призначена для створення м'якого розсіяного освітлення без різких відблисків, світло і фотоапарат, а також платформа, яка повертає цей предмет. Щодо 3D-моделей, то це схоже, але там більше світла, більший розмір боксу. На 36 кадрів, а не на 24 і там декілька точок, з яких знімається одночасно", – розказав Євген Гомонюк.

У Миколаєві триває оцифрування музейної колекції фарфору
У музеї ім. Верещагіна тривають роботи з оцифрування колекції фарфору. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Про перенесення експонатів із музейних полиць до електронних каталогів розповіла головна хранителька фондів музею Ольга Яблуновська.

"Це дуже необхідна справа. Тому що ми несемо інформацію людям, ми розповідаємо, ми працюємо з науковими співробітниками, ми працюємо з іншими музеями і якщо це оцифрування в нас нормально відбудеться, то ми зможемо працювати з музеями різних країн. Це важливо, бо в нас у колекції є фарфор, чимало предметів західноєвропейського мистецтва", – розказала Ольга Яблуновська.

Читайте також: "У миколаївському музеї оцифрували колекцію графіки".

За словами Ольги Яблуновської, завдяки об’ємному зображенню предмети можна буде обертати навколо своєї вісі, роздивлятися без загрози їх розбити. Найстарший експонат датується 17 сторіччям. Зараз частина колекції експонується для відвідувачів на різних поверхах музею.

У Миколаєві триває оцифрування музейної колекції фарфору
Фарфор з музею імені Верещагіна, який планують оцифрувати. Фото: Олександр Гордієнко / Суспільне Миколаїв

Роботи тривають майже три місяці. Побачити на екранах та моніторах фарфорові вироби охочі зможуть в кінці жовтня.

Проєкт з оцифрування музейних фондів реалізовують представники комунальної установи "Агенція розвитку Миколаєва" за підтримки Українського культурного фонду. Обійшлось оцифрування у суму близько шестисот тисяч гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант