Недокомунізовна вулиця. У Кропивницькому на вулиці Смоленчука – адресні таблички "Пролетарська"

Недокомунізовна вулиця. У Кропивницькому на вулиці Смоленчука – адресні таблички "Пролетарська"

Недокомунізовна вулиця. У Кропивницькому на вулиці Смоленчука – адресні таблички "Пролетарська"
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому на власників приватних будинків спецінспекція склала чотири протоколи за порушення правил благоустрою. Причина – там встановлені таблички з назвою вулиці Пролетарська. 2018 року, в рамках декомунізації, вулицю перейменували на честь учасника Спілки письменників України, уродженця міста Бобринець Миколи Смоленчука. Суспільне дізнавалось, чому на будинках залишилися таблички зі старою назвою вулиці і хто повинен їх замінити.

Місцеві жителі Дмитро Потоцький та Дмитро Завражний їздять селами і містами області та перевіряють, де не виконують закон про декомунізацію. На вулицю Миколи Смоленчука вони викликали спецінспекцію. Спецінспекторка Лариса Мироненко пояснила, згідно Закону України про благоустрій населених пунктів, за заміну таблички має платити власник будинку.

"Ми складаємо протокол на власника будинку. Сума штрафу від 340 до 1360 гривень. За протоколами, які ми виписували у ситуаціях з табличками, після розгляду адміністративної комісії, поки не було жодного штрафу, лише попередження".

На вулиці спецінспекторка нарахувала 15 будинків з табличками "Вулиця Пролетарська". Трьох власників вдома не було. Вісім отримали попередження, виписала чотири протоколи власникам будинків.

З 2015 року у Кропивницькому декомунізували 142 вулиці, каже секретар міськради Олег Колюка. Пояснив, які вимоги діють до власників приватних будинків згідно правил благоустрою.

"Якщо говорити про декомунізацію, то саме власники приватних будинків повинні замінити старі таблички зі старими радянськими назвами на нові назви вулиць. Якщо це багатоквартирний будинок – це має зробити об'єднання співвласників багатоквартирних будинків або житлово-експлуатаційне об'єднання".

Юрист Юрій Деркаченка каже: процес декомунізації в Україні триває.

"Власник нерухомості сам несе відповідальність. Але, якщо людина, наприклад, не проживала там декілька років, то могла б і не знати, що її вулиця перейменована".

Каже, власники будинків, на яких виписали протокол, можуть звернутись в суд.

Що відомо

У квітні 2015 року в Україні узаконили процес декомунізації, ухвалений Верховною Радою пакетом законів. Згідно з ними всі paдянські нaзви потрібно змінити, символіку – демонтувати.

Читайте також

На початок