Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра

Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра

Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра
Суспільне Черкаси

Станом на 22 вересня в області 405 закладів середньої освіти із 496 мають 80% щеплених працівників. Із 23 вересня не працюватиме 91 школа, розповів Суспільному начальник обласного управління світи Валерій Данилевський.

У Черкаській гімназії №9, на уроках в якій побувало Суспільне, імунізувалися 75% працівників.

Зі слів вчительки математики Катерини Волкової, у школі запровадили та налагодили змішану систему навчання ще минулого навчального року. Діти можуть відвідувати уроки й очно, і дистанційно. Процес відбувається одночасно.

"Ми вирішили, що коли дітки хворіють, чи з якої причини немає в школі, то чому їм пропускати уроки. Таким чином проводять усі уроки: хто сидить за партами, а хто онлайн по той бік екрану".

Втім, і дистанційне, й очне навчання в гімназії може зупинитися. Оскільки, за словами директорки Ірини Топчій, у школі із необхідних 80% вакциновано лише 75% працівників. Імунізувати ще п'ять відсотків, аби продовжити освітній процес, планують протягом дня:

"Працюємо, переконуємо. Я дуже сподіваюся, що на завтрашній день ми будемо продовжувати працювати. Є різні причини – у когось вони поважні, хтось не має можливості через якусь хворобу. Але вони тоді будуть приносити нам довідки, що їм відтермінують вакцинацію на певний час".

Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра
Суспільне Черкаси

Вчителька математики Катерина Волкова вакцинувалася однією з перших:

"Мені не треба було агітувати робити щеплення. Я собі вирішила ще як тільки з’явилися всі ці проблеми, що я буду вакцинуватися".

Чи хотіли б мати незаплановані канікули одинадцятикласники відповідають, що хотіли б. Втім, Єгор Малахов додав, навчатися йому подобається саме у школі за партою:

"Більшість дітей зараз, особливо з моєї паралелі, готуються до ЗНО та й інших іспитів. І закінчення навчання буде для них ніби такою катастрофою, оскільки вони не зможуть нормально підготуватися".

Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра
Суспільне Черкаси

Як розповів сьогодні, 22 вересня, під час пресконференції начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський, нині ще чекають рекомендацій Міністерства освіти і науки, аби зрозуміти, як організувати навчання у тих школах, де щеплених від ковіду працівників менше 80%:

"опрацьовуємо такі варіанти: учні із тих навчальних закладів, де працівники не вакциновані, будемо максимально організовувати підвіз до закладів, де отримали таку вакцинацію. Також тих педагогів, які виявили бажання працювати зі своїми учнями, а вони вакциновані, будемо пропонувати їм здійснювати освітній процес у тих закладах, де є можливості, а немає обмежень".

вакцинація
Суспільне Черкаси

Майже сотня шкіл на Черкащині не працюватимуть від завтра
Суспільне Черкаси

Як розповів начальник управління освіти Валерій Данилевський, єдина причина не робити щеплення – мати довідку від лікаря. Бо у разі переходу до "червоної зони" від ковіду повинні бути вакциновані 100% працівників шкіл.

Авторки Тетяна Рева, Ольга Котляр

Що відомо

  • За словами начальника обласного управління освіти Валерія Данилевського, на Черкащині працює 1 888 закладів освіти, де 38 894 працівники. Провакциновано однією дозою наразі 9 463 працівників області. Також 20 271 - повністю вакциновані. Тобто наразі у 685 закладах освіти області провакциновано понад 80% працівників.
  • 21 вересня Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила "жовтий" епідеміологічний рівень по всій території України з 00:00 годин 23 вересня.
  • У разі введення "жовтого" рівня заклад освіти працюватиме лише за умови наявності в не менше ніж 80% працівників "жовтого" та "зеленого" ковід-сертифікатів. Інакше заклад не працюватиме. Якщо ж область увійде у "червону" зону, вакцинованими мають бути 100% працівників.
  • За словами заступниці голови облдержадміністрації, що курує медицину, Лариси Кошової, вакциновані черкасці з березня 2022-го року зможуть користуватися привілеями. Кожен, хто отримав дві дози вакцини зможе відвідати заклади культури чи освіти під час "жовтого" чи "помаранчевого" епідеміологічного рівня. Заклади освіти ж у такому випадку працюватимуть лише, якщо матимуть 100% "зелений" сертифікат.
  • Рішення щодо роботи закладів освіти приймаються регіональними комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у залежності від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок