Викликали мобільну бригаду: на Черкащині імунізували рятувальників

Викликали мобільну бригаду: на Черкащині імунізували рятувальників

Викликали мобільну бригаду: на Черкащині імунізували рятувальників
Суспільне: Черкаси

Восьмеро рятувальників канівської пожежно-рятувальної частини вакцинувалися 21 вересня від коронавірусу. Імунізували їх вакциною Pfizer, розповів Суспільному начальник установи Дмитро Токар.

Щеплення пожежникам робила мобільна бригада лікарів, яка приїхала із місцевої поліклініки. До мобільної бригади увійшли: сімейний лікар та медсестра. Вони приїхали з вакциною до пожежної частини.

У Черкасах вакцинували рятувальників
Суспільне: Черкаси

Першим імунізували рятувальника Олексія Дудченка. Він розповів, що вакцинується, щоб вберегтися від хвороби:

"Щоб уберегти своє здоров’я і наслідків поганих уникнути. Багато людей вже через це пройшли, було усе нормально. Під осінь, кажуть, більший процент захворювання тому я вирішив зробити".

Після ін’єкції кожен пів години перебуває під наглядом лікаря. Рятувальник Євген Майненко на вакцинацію потрапив одразу після виклику.

У Черкасах вакцинували рятувальників
Суспільне: Черкаси

Рятувальник на цілодобовому чергуванні, тому відкладати свої робочі обов’язки на потім не може. Вакцинуватися вирішив, аби не переносити інфекцію та уберегти рідних:

"Під час перебування на пожежі або інших стихійних лихах, ми багато контактуємо з іншими людьми, які можуть бути як захищені, так і не захищені. Вакциновані чи ні".

Начальник Канівської пожежно-рятувальної частини Дмитро Токар зауважив, що вакцинація добровільна. Мобільна бригада до них приїжджає вперше.

У Черкасах вакцинували рятувальників
Суспільне: Черкаси

"Ніхто нікого не змушує, це усе добровільно. Люди які виявили бажання ті й вакцинуються. Нині вакциновано 15 осіб. Сьогодні виявили бажання ще восьмеро, для цього ми запросили мобільну групу канівського ПМСД. Ми людей зібрали для зручності, люди приїжджають в частину і йдуть вакцинуватися".

Зі слів сімейної лікарки Наталії Горьової такі мобільні виїзди організовують, аби вакцинувати більше населення. Другу дозу рятувальники отримають через три тижні. Її вони мають зробити у найближчому центрі вакцинації:

"Хто з роботи, хто на роботі, вони хворіють, міняються, вони працюють добу через троє, тому вони мають підлаштовуватись по бажанню. Їх не багато, тому ми з ними домовились, що вони прийдуть у Центр вакцинації, як буде їм зручно".

Що відомо

Три тисячі 448 щеплення зробили на Черкащині 20 вересня. Про це повідомила заступниця голови обласного Управління охорони здоров’я Тетяна Бондар. Загалом в області повне щеплення мають 187 тисяч 047 осіб це 16 відсотків населення. Першою дозою вакциновані 222 707 осіб. Українців щеплюють вакцинами індійського, китайського, корейського, американського та американсько-німецького виробництва. Усі вони – дводозові. Уперше на Черкащину вакцини від коронавірусу доставили 24 лютого.

Авторка Дарія Шевченко

На початок