Митець Влодко Кауфман представить у Києві ремейк свого видива "Листи до..." під музику Каті Chilly

Митець Влодко Кауфман представить у Києві ремейк свого видива "Листи до..." під музику Каті Chilly

Митець Влодко Кауфман представить у Києві ремейк свого видива "Листи до..." під музику Каті Chilly

Влодко Кауфман покаже перформанс у рамках форуму-видива “Мрійники: листи до Всесвіту”, який пройде у київській галереї “ЦЕХ” 17 вересня. Перфоманс присвячений анексії Криму та окупації Донбасу, і відбуватиметься під живу музику Каті Chilly.

Видиво - авторський термін Кауфмана. Це мультижанрова акція, яка поєднує графіку, живопис, інсталяції, перформанс та гепенінгГепенінг дослівно з англійської happening — випадок, подія. Це один із проявів акціонізму, спрямованого на заміну традиційного художнього твору жестом, виставою, спровокованою подією.. І як пояснив митець, “Мрійники: листи до Всесвіту” - ремейк видива, яке він робив у 1993 році під назвою "Листи до землян або восьма печать" (на відео нижче).

“Тоді, після розвалу союзу, ми всі зіткнулися із тим, що у нас в руках виявилося безліч мап світу, які стали непотрібні. Бо світ перекроївся, світ змінився, країни мають інші межі", - розказав митець.

Показувати "Листи до землян" все ще актуально, потрібно лише змістити акценти, на думку Кауфман. "Розкроювання світу відбувається і сьогодні. Україна у стані російсько-української війни, окупували Донбас, анексували Крим. Вороги нав’язують нам інші межі. Тому це видиво “Мрійники: листи до Всесвіту” є відзеркаленням сучасного стану…”, - пояснив своє бачення митець.

Видиво буде однією з частин заходу. Друга його частина - форум з обговоренням теми, як змінювалася українська мрія за 30 років незалежності. Дискутуватимуть Любко Дереш, Марк Лівін, Влад Троїцький, Євгенія Аратовська, Гульнара Бекірова, Семен Глузман, Микола Вересень, Сергій Дацюк, Олександр Доній, Костянтин Дорошенко, Оксана Покальчук та інші.

Третя частина мультимедійного проєкту "Мрійники" - частковий показ фільму про українську мрію. Робота над стрічкою ще не завершена, тому глядачам покажуть матеріал, який вже знято. За задумом, у фільмі кінематографічно, через образність національних культурних артефактів, розкриваються історичні паралелі і духовний зв’язок поколінь та епох.

Що відомо

  • Влодко Кауфман - художник, графік, живописець, перформер, куратор. Без нього неможливо уявити сучасне українське мистецтво. Нині живе і працює у Львові. До Києва приїжджає вперше за довгий час.
  • Мультимедійний проєкт "Мрійники" реалізується "Прем'єр-Медіа" за підтримки Українського культурного фонду.
  • Куратор проєкту - Любко Дереш.
  • Вхід вільний, але потрібна реєстрація.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант