Одеський худмузей тимчасово очолила заступниця директора Олександра Ковальчук

Одеський худмузей тимчасово очолила заступниця директора Олександра Ковальчук

Одеський худмузей тимчасово очолила заступниця директора Олександра Ковальчук
Фото з Facebook Олександри Ковальчук

Колишня заступниця директора Одеського художнього музею та депутатка міської ради Олександра Ковальчук тимчасово очолила заклад після смерті Олександра Ройтбурда. Відповідне розпорядження вже підписав голова Одеської ОДА, повідомила Ковальчук.

За її словами, конкурс на посаду директора художнього музею мають оголосити "згодом", наразі ж команда планує продовжувати реалізацію запланованих проєктів.

"Це означає, що наша команда має всі необхідні повноваження для повноцінної роботи та реалізації усіх запропонованих проєктів. Конкурс на цю посаду буде оголошено згодом. Дякую за довіру та підтримку команди музею", – написала Ковальчук на своїй сторінці в Facebook.

Також Ковальчук зазначила, що Національний банк України підтримав ініціативу щодо передачі в тимчасове користування музею будівлі банку на розі вулиць Рішельєвська та Дерибасівська. Наразі таке рішення має погодити Міністерство юстиції. Олександар Ковальчу припустила, що "всі формальності" вийде подолати до початку 2022-го року.

"Крім того, наразі ми очікуємо на експертизу проєктно-кошторисної документації на реставраційні роботи. Очікується, що ми потрапимо до програми президента «Велика реставрація» та отримаємо кошти на виконання робіт починаючи вже з 2022 року", – додала в.о. очільниці Одеського худмузею.

Що відомо

  • Олександра Ковальчук була заступницею директора з розвитку Одеського художнього музею. Вона прийшли в команду ОХМ після призначення Олександра Ройтбурда керівником закладу.
  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста. Будівлю, де роками протікав дах, відремонтували коштом меценатів, колекція поповнилася новими роботами. Ройтбурд зібрав молоду команду музейників, влаштовував у будівлі рок-концерти, створив "Клуб Маразлі" та намагався осучаснити й зберегти галерею.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.
  • За словами заступниці директора музею Олександри Ковальчук, протягом усіх років роботи Ройтбурд мріяв, аби заклад отримав статус національного та усіма способами намагався цього досягти.

Читайте також

  • Помер художник Олександр Ройтбурд. Мінкульт пообіцяв втілити його мрію в життя
  • "Вірші дилетанта". Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою
  • Як Ройтбурд змінив сучасне українське мистецтво: художній стиль, кураторська робота та музей
  • "Хороших було чимало, великий – один". Поет Борис Херсонський про смерть Олександра Ройтбурда

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок