На відновлення костелу Святого Миколая зібрали вже близько 16 млн гривень — Мінкульт

На відновлення костелу Святого Миколая зібрали вже близько 16 млн гривень — Мінкульт

На відновлення костелу Святого Миколая зібрали вже близько 16 млн гривень — Мінкульт
. Олександра Чернова / Суспільне

14 вересня відбулося перше засідання робочої групи з питань громадського контролю за ходом виконання аварійно-відновлювальних робіт у костелі Святого Миколая. На відновлення пам'ятки, що постраждав від пожежі, зібрали вже 15,7 млн гривень.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

"Гроші на порятунок Костелу Святого Миколая продовжують надходити. Сьогодні (14 вересня — ред.) станом на 17 годину на рахунку Національного будинку органної та камерної музики України 15,7 млн грн", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до складу робочої групи під головуванням голови Мінкульту Олександра Ткаченко увійшли представники МКІП, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національного будинку органної та камерної музики України, Римо-Католицької Церкви в Україні, а також бізнесу та громадськості.

Читайте також: Мав 55 регістрів і 4000 труб. Унікальний орган згорів у костелі Св. Миколая.

"Міністр поінформував, що наразі костел має попередній висновок ДСНС. На черзі — заключення Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після того буде проведено експертизу аварійного стану, що стане підставою для складання проєктно-кошторисної документації", — повідомили у міністерстві.

Також додається, що "з урахуванням мінімальних термінів отримання всіх належних висновків експертів", роботи з відновлення пошкоджень у костелі розпочнуть орієнтовно у середині жовтня.

Читайте також: Грав 40 років. Що відомо про орган, який згорів в костелі святого Миколая.

Що відомо

  • Пожежа виникла 3 вересня під час репетиції музикантів, які готувалися до прем'єри нового сезону, який мав розпочатися 10 вересня.
  • Будинок органної та камерної музики є розпорядником костелу святого Миколая. Після того, як в Києві побудують "Будинок музики" і туди переїде будинок органної музики, костел перейде у власність та користування парафіян Римо-католицької Церкви.
  • Будівництво костелу тривало 10 років і завершилося 1909 року. Архітектором був Владислав Городецький.
  • На відновлення костелу святого Миколая після пожежі необхідно 75 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок