Миття рук та соціальна дистанція. Українці назвали найефективніші засоби профілактики COVID-19

Миття рук та соціальна дистанція. Українці назвали найефективніші засоби профілактики COVID-19

Опитування
Миття рук та соціальна дистанція. Українці назвали найефективніші засоби профілактики COVID-19
УНІАН

Більшість мешканців України вважають найбільш ефективними засобами профілактики COVID-19 миття рук, соціальне дистанціювання та правильне носіння маски, при цьому лише 23,4% українців переконані, що таким засобом є вакцинація від захворювання.

Про це свідчать результати загальноукраїнського опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва".

Понад половина (54%) респондентів заявили, що вважають найефективнішим засобом профілактики хвороби миття рук після вулиці. 41,7% переконані, що найкраще від інфекції захищає соціальна дистанція. 38,9% зазначили, що вважають за найкращий спосіб уважне ставлення до свого самопочуття і здоров'я найближчих людей.

35,9% опитаних українців заявили, що вважають за найкращу профілактику правильне носіння маски на обличчі, 31,9% зазначили, що вважають за найефективніший спосіб уникнення місць скупчення людей.

"Лише 23.4% опитаних вважають вакцинацію від ковіду одним з найбільш ефективних способів захисту", – зазначили соціологи.

22,3% респондентів, розповіли, що надають перевагу правильному харчуванню – зокрема, вітамінам та настійкам, 14,5% – фізичній активності. 11% українців переконані, що загроза COVID-19 загалом перебільшена, 6,9% вважають, що жодні засоби профілактики не допоможуть захиститися від вірусу. 5,1% респондентів не змогли відповісти на питання соціологів.

Довідка

Загальноукраїнське дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології впродовж 14–24 серпня 2021 р. Загалом було опитано 2001 респондент за вибіркою, що репрезентує доросле населення України (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Що відомо

  • За даними соціологів 56% дорослого населення країни не планує робити щеплення проти коронавірусу.
  • 63% українців вважають, що під час реформування системи охорони здоров'я необхідно в першу чергу знизити вартість ліків.
  • Протягом тижня 6-12 вересня українські медики зробили 921 443 щеплень проти COVID-19, повністю імунізовано 4,8 мільйона українців.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок