Бюджетний комітет погодив кошти на підготовку до перепису-2023. Яка сума і на що вона піде

Бюджетний комітет погодив кошти на підготовку до перепису-2023. Яка сума і на що вона піде

Ексклюзивно
Бюджетний комітет погодив кошти на підготовку до перепису-2023. Яка сума і на що вона піде
Facebook

У 2023 році відбудеться перепис населення України. Бюджетний комітет Верховної ради погодив виділення 82,5 мільйони гривень на підготовку до нього, зокрема створення електронної складової.

Про це повідомив депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram. Згодом цю інформацію підтвердили Суспільному у пресслужбі Бюджетного комітету.

"Бюджетний комітет Верховної ради щойно погодив виділення 82 474,9 мільйони гривень на підготовку до перепису населення України у 2023-му році", — написав Гончаренко.

На що підуть гроші і яка процедура

У Бюджетному комітеті Суспільному заявили, що через те, що перепис було перенесено на 2023 рік, виникла певна економія коштів — 82,5 мільйони гривень.

"Тобто ці гроші не можуть бути використані цього року, бо зсунули строки проведення перепису. Водночас існує потреба у належній підготовці до перепису населення у 2023 році", — розповіли у пресслужбі.

Так, ідеться про електронну складову, квартальні списки та електронні ресурси, які мають забезпечити проведення перепису. Також передбачається створення бази переписувачів. Згідно з процедурою перепису, планується раунд обходу по квартирах та інтернет-раунд, під час якого буде можливою авторизація й через мобільні телефони.

Крім того, у зв'язку зі зміною адміністративно-територіального устрою, унаслідок якого змінилися й адміністративно-територіальні одиниці, планується й додаткова електронно-підготовча робота до перепису.

"Тому гроші, які не будуть використані у поточному році — 82,5 мільйони, розпорядженням Кабінету міністрів №884-р від 4 серпня 2021 року планується спрямувати на створення електронної складової для українського перепису. І це розпорядження уряду комітет погодив 8 вересня", — додали у пресслужбі.

У грудні уряд призначив проведення традиційного Всеукраїнського перепису населення на 2023 рік. Водночас всеукраїнський перепис населення на основі використання даних національних реєстрів може відбутися у 2030 році.

Читайте також: Перепис населення: експерт пояснив, на що підуть 7 мільярдів гривень

Що відомо

  • Кількість населення України склала 37 млн 289 тисяч людей станом на 1 грудня 2019 року.
  • Станом на 1 листопада 2019 року, за даними Держстату, чисельність населення становила 41 мільйон 940 тисяч 726 людей.
  • У січні 2020 року міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет озвучив дані електронного перепису, згідно з якими чисельність населення України склала 37 млн 289 тисяч людей (станом на 1 грудня 2019 року). Система розрахунку, за яким проводився пробний "перепис", викликала критичні зауваження.
  • Дубілет повідомив, що для підрахунку кількості населення на окупованих територіях (Крим і Донбас) обговорюється проєкт супутникової зйомки з представниками ООН.
  • Державна служба статистики заперечила дані електронного перепису населення, який ініціював ексміністр.

Читайте також

Наскільки перепис населення через інтернет може бути точним. Пояснюють експерти

Держстат презентував стан підготовки до проведення перепису населення-2023

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок