Супутниковий перепис. Дубілет розповів, як рахуватимуть населення окупованих територій

Супутниковий перепис. Дубілет розповів, як рахуватимуть населення окупованих територій

Ексклюзивно
Супутниковий перепис. Дубілет розповів, як рахуватимуть населення окупованих територій
Фото з відкритих джерел

Міністр Кабміну Дмитро Дубілет повідомив, що для підрахунку кількості населення на окупованих територіях (Крим і Донбас) обговорюється проєкт супутникової зйомки з представниками ООН.

"Ми якраз зустрічалися з представниками ООН, які будуть допомагати нам, можливо, з проєктом супутникової зйомки. Цей проект дуже складний", — сказав він в ефірі Українського радіо.

За словами Дубілета, наразі важко визначити, наскільки точно можна оцінити через супутники чи якісь інші інструменти чисельність населення в Криму та на окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Він нагадав, що схожий проєкт проводили в Афганістані, де значна частина території не контролюється владою.

Дубілет також повідомив, що зараз в уряді немає консолідованого рішення щодо того, як відбуватиметься перепис. Він сподівається, що за 1-2 місяці дослідження завершиться і можна буде зробити оцінку по окремих населених пунктах.

Пояснюючи коефіцієнт 0,888 (якщо розділити оцінку населення України, яка була отримана в результаті електронного перепису, на дані Держстату, то вийде число 0,888), Дубілет розповів про методику. За його словами, спочатку зробили загальну оцінку чисельності населення, щоб зрозуміти, яка кількість населення мешкає на території України, яка контролюється владою.

Потрібно також було з'ясувати розподіл за статтю та віком. "Для цього ми використали два джерела: з одного боку, є розподіл, який веде Державна служба статистики. Вони роблять це на базі електронних реєстрів. З іншого боку, ми вирішили перевірити це, тому що не можна просто взяти і використати цю інформацію. Ми взяли інформацію з податкової служби та кількох інших реєстрів. І, на щастя, ці дві піраміди повністю співпали", — сказав міністр Кабміну.

"Отже, взяли загальну кількість населення та наклали на неї цю демографічну піраміду. Тому є сенс, що ці дані збігаються з процентним розподілом, який є в Державної статистики, але там не збігаються абсолютні цифри. Ви знаєте, що за офіційною статистикою нас близько 42 мільйонів. Власне, якщо розділити 37 на 42, то й буде цей коефіцієнт 0,88", — підсумував Дубілет.

Що відомо:

У січні 2020 року Дубілет озвучив дані електронного перепису, згідно з якими чисельність населення України склала 37 млн 289 тисяч людей (станом на 1 грудня 2019 року). Система розрахунку, за яким проводився пробний "перепис", викликала критичні зауваження.

На початок