Уряд вирішив провести Всеукраїнський перепис населення через два роки

Уряд вирішив провести Всеукраїнський перепис населення через два роки

Уряд вирішив провести Всеукраїнський перепис населення через два роки
Facebook

Кабінет міністрів призначив проведення традиційного Всеукраїнського перепису населення на 2023 рік. Водночас всеукраїнський перепис населення на основі використання даних національних реєстрів може відбутися у 2030 році.

Відповідне розпорядження уряд ухвалив під час засідання 9 грудня.

"Без перепису неможливо отримати повну та детальну інформацію щодо різноманітних характеристик населення країни в цілому та по кожній адміністративно-територіальній одиниці для інформаційного забезпечення управління та прогнозування соціально-економічного розвитку, а також розроблення та реалізації виваженої державної політики з питань народонасення", — йдеться у пояснювальній записці до документу.

За попередніми розрахунками, на проведення Всеукраїнського перепису знадобиться 7 260 мільярдів гривень. Зазначається, що 70% цих витрат складає заробітна плата тимчасового переписного персоналу та нарахування на неї. Для проведення перепису необхідно буде залучити 98 тисяч тимчасових працівників.

"Черговий Всеукраїнський перепис населення повинен надати об’єктивну інформацію про кількісний і якісний склад населення країни в цілому та на всіх рівнях її адміністративно-територіального устрою", — додав міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

За його словами, перепис мав відбутися у 2020 році, але нині його реалізація через карантин та відсутність фінансових можливостей є неможливою. Тому вирішено перенести термін проведення перепису на 2023 рік.

Зазначається, що Немчінов разом з головою Державної служби статистики України Ігорем Вернером та представником Фонду ООН в галузі народонаселення Хайме Надалем підписав спільну заяву про створення робочої групи, яка працюватиме над розробкою комплексного проєктного документа для переходу України від традиційного перепису населення до перепису за реєстрами у раунді переписів населення та житла, починаючи з 2030 року.

"Перехід на перепис населення за реєстрами містить численні переваги та можливості. Це зниження фінансових витрат, скорочення термінів проведення перепису, зменшення строків отримання результатів перепису населення, зниження навантаження на респондентів, можливість проводити перепис частіше, ніж раз на 10 років та інші", — стверджує міністр.

Що відомо

  • Кількість населення України склала 37 млн 289 тисяч людей станом на 1 грудня 2019 року.
  • Станом на 1 листопада 2019 року, за даними Держстату, чисельність населення становила 41 мільйон 940 тисяч 726 людей.
  • У січні 2020 року міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет озвучив дані електронного перепису, згідно з якими чисельність населення України склала 37 млн 289 тисяч людей (станом на 1 грудня 2019 року). Система розрахунку, за яким проводився пробний "перепис", викликала критичні зауваження.
  • Дубілет повідомив, що для підрахунку кількості населення на окупованих територіях (Крим і Донбас) обговорюється проєкт супутникової зйомки з представниками ООН.
  • Державна служба статистики заперечила дані електронного перепису населення, який ініціював ексміністр.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди