Коронавірус в Італії: в містах карантин, скасовують футбол і карнавал

Коронавірус в Італії: в містах карантин, скасовують футбол і карнавал

Коронавірус в Італії: в містах карантин, скасовують футбол і карнавал
https://www.repubblica.it/

Італія ввела надзвичайні заходи через поширення коронавірусу. Як повідомляє BBC, в цій країні спостерігається найбільший спалах вірусу у Європі. Вже захворіло більше 100 людей.

Число тих, хто заразився у північному регіоні Ломбардія зросло до 89.

Прем'єр-міністр Джузеппе Конте оголосив про нові заходи в суботу після того, як стало відомо, що двоє італійських громадян померли від цього захворювання: 78-річний чоловік з підтвердженим діагнозом "коронавірус" – він помер у провінції Венето, а також 77-річна жінка, яка померла у Ломбардії (про те, що у неї був вірус, стало відомо тільки після розтину).

Кілька десятків міст в цих двох північних провінціях тепер відправили на карантин. Близько 50 тис. місцевих жителів отримали вказівку від влади сидіти вдома.

Як пояснив прем'єр-міністр, без спеціального дозволу відтепер заборонено рухатися в тих зонах, де був зафіксований новий вірус. У цих районах скасовані заняття в школах, як і всі спортивні заходи, зокрема матч чемпіонату Італії з футболу (Серії А), який повинен був відбутися в цю неділю.

Італійська влада побоюється, що вірус уже вирвався за межі ізольованих осередків у Ломбардії і Венето, що ускладнює боротьбу з його поширенням.

"Ступінь заразності цього вірусу дуже висока, він дуже потужний", – зазначив глава відділу охорони здоров'я Ломбардії Джуліо Галлера.

Спалах коронавірусу вплинув на Міланський тиждень моди: показ колекції Джорджіо Армані пройде при пустому залі, так як запрошених просили не приходити.

Як стало відомо в неділю, італійська влада вирішили скасувати два останніх дня проведення Венеційського карнавалу в понеділок і вівторок.

Що відомо:

  • 9 лютого МЗС України підтвердило, що громадянин України на борту круїзного корабля "Diamond Princes" заразився коронавірусом. Його ізолювали в японській лікарні на два тижні. Згодом було підтверджено другий випадок зараження коронавірусом українця на борту круїзного корабля Diamond Princes.
  • 20 лютого стало відомо, що стан двох українців-членів екіпажу лайнера Diamond Princess, які інфікувалися коронавірусом, задовільний.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан після того, як було зафіксовано більше 8 тисяч випадків коронавірусу у світі.
  • У МОЗ кажуть, що наразі в Україні не зафіксовано зараження коронавірусом, але готові лікувати його в разі потреби. А пасажирам, які прилетіли з Китаю, міряли температуру тіла.
  • Прикордонна, митна та Держпродспоживслужба України посилили заходи безпеки в аеропортах і пунктах пропуску на кордоні задля виявлення та попередження випадків захворювання на коронавірус.
  • Суспільне зібрало все, що треба знати, аби вберегтися від нового вірусу з Китаю.
На початок