На ремонт покрівлі фортеці на Хмельниччині витратять 350 тисяч гривень

На ремонт покрівлі фортеці на Хмельниччині витратять 350 тисяч гривень

На ремонт покрівлі фортеці на Хмельниччині витратять 350 тисяч гривень
Фото: Суспільне

Наступного тижня розпочнуть ремонт покрівлі пристінного корпуса Кам’янець-Подільської фортеці, каже директор державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба. Експонати з музею перенесли в сховище, аби їх не пошкодила волога.

Покрівля пристінного корпуса Кам’янець-Подільської фортеці зараз забита дошками та накрита брезентом, розповідає директор державного історичного музею-заповідника Олександр Заремба. Він зазначає: 5 серпня під час негоди сюди впало тимчасове накриття башти Ласької. Наразі готові документи на поточний ремонт даху. Його, за словами Олександра Заремби, розпочнуть наступного тижня. Це коштуватиме 350 тисяч гривень.

"Там проблема, що дах не дерев’яний на пристінному корпусі, він на швилєрах металевих, і від удару було пошкоджено 5 швилєрів. Вони просто вм’ялися в середину корпуса, їх треба демонтувати. Для цього треба розбирати велику частину даху, потім ставит нові, потім перекривати все заново. А це досить великий об’єм робіт", - каже Олександр Заремба.

Частина скляних вітрин та експонатів в музеї пошкоджена.
Частина скляних вітрин та експонатів в музеї пошкоджена. Фото: Суспільне

Доглядачка музею Людмила Кудринецька показує приміщення, на дах якого впала покрівля фортеці:

- Той дах пробило і скло розбило, і дуже вода текла, як на вулиці, так і тут в нас тут всьо текло, і ми всі тут черпали. І бачите, тут скло. Вагонка теж там здута.

Першими з музею працівники виносили оригінальні фото, каже завідувач сектору «Старий замок» Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Сергій Калуцький. Він зазначає: експонати до сховища перенесли вчасно, бо наступного дня пішов дощ.

"Оригінальні фотографії, якщо вони намокнуть, відновити практично у тому ж вигляді, та й взагалі, практично неможливо. Друга категорія - це дерев’яні речі і, в принципі, ті, які вбирають вологу", - каже Сергій Калуцький.

Зараз у музеї залишилися речі, яким вода не зашкодить, розповідає доглядачка Людмила Кудринецька. Тут є гармата, сервант, а також дерев’яний макет фортеці. Від вологи він вкрився цвіллю.

Після ремонту, який, за словами Олександра Заремби, триватиме півтора місяця, планують оновити музейну експозицію.

Читайте також

На початок