Деякі історичні пам'ятки на Хмельниччині здаватимуть в оренду

Деякі історичні пам'ятки на Хмельниччині здаватимуть в оренду

Деякі історичні пам'ятки на Хмельниччині здаватимуть в оренду Фото: Суспільне

Комплекс споруд XV століття "Руська брама з баштами й укріпленнями" та "Казематна башта", які належать до Національного історико-архітектурного заповідника "Кам’янець", Фонд державного майна України здасть в оренду. Про це розповіла начальниця управління з реалізації відділення Фонду державного майна України у Хмельницькій області Наталія Андрушко. За її словами, об’єкти опубліковані на сайті «Проззоро» і будуть здані в оренду через аукціон 25 серпня.

Комплекс споруд "Руська брама" в Кам’янці-Подільському, збудований в XV столітті, використовувався для захисту міста, розповідає головний інженер Національного історико-архітектурного заповідника "Кам’янець" Петро Мілер.

"Стояли шлюзи. Коли ворог наступав, опускалися шлюзи, каньйон затоплювався і створював проблеми для наступаючих військ", - каже інженер.

Колишній орендар "Руської брами" використовував споруду для екскурсій, підтримував її первинний історичний вигляд. Тут він облаштував виставку з історії фортифікації, проводив культурно-масові заходи, розповів Петро Мілер. Та минулоріч орендар помер і зараз "Руська брама", яка має загальну площу в 200 квадратних метрів, виставлена на аукціон.

Аукціон на оренду майнового комплексу відбудеться 25 серпня, стартова ціна – 16 тисяч гривень.Фото: Суспільне

Аукціон на оренду майнового комплексу відбудеться 25 серпня, стартова ціна – 16 тисяч гривень.

"Воно може використовуватись, в основному, для створення експозицій та проведення культурно-масових заходів", - каже Петро Мілер.

Генеральний директор Національного історико-архітектурного заповідника "Кам’янець" Василь Фенцур каже: сподівається на збереження та догляд за об’єктом історичної спадщини в руках орендаря.

"В першу чергу, буде жити пам’ятка, буде використовуватись, буде відповідний догляд, згідно охоронного договору. Вони отримують копію цього договору і будуть забезпечувати існування цієї будівлі, згідно цього ж призначення – і як пам’ятку, і як об’єкт культури", - додає гендиректор.

Начальниця управління з реалізації відділення Фонду державного майна України у Хмельницькій області Наталія Андрушко говорить: аукціон на оренду майнового комплексу відбудеться 25 серпня, стартова ціна – 16 тисяч гривень.

"Вся ця оренда йде через систему "Проззоро-продажі", тобто, кожен може бачити, що відбувається. А якщо йде аукціон, теж можна спостерігати, не обов’язково реєструватися там, просто спостерігати, як проводиться аукціон", - пояснює Наталія Андрушко.

Юристка Руслана Матущак пояснює: об’єкти історичної спадщини, за законом, передаються в оренду з охоронним договором.

"Істотна умова такого договору буде саме забезпечити схоронність такого майна або цілого, або частини, відповідно до умов договору, так, щоб не порушувати цілісність культурної пам’ятки", - каже юристка. Та додає: будь-які кроки зі змін в пам’ятці орендар повинен буде узгоджувати з балансоутримувачем та з Міністерством культури України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди