Українець Грущак - у топ-4 спринту юніорів на літньому чемпіонаті світу з біатлону: результати гонки Biathlon.com.ua

Український біатлоніст на менш, ніж сім секунд відстав від бронзового призера.

Другою гонкою третього змагального дня літнього чемпіонату світу з біатлону став спринт серед юніорів. Біатлоністи мали подолати дистанцію 7.5 км та два вогневі рубежі.

Перед гонкою юніорів на трасу в Нове-Место вийшли юніорки, одній з яких - Ганні Скрипко - вдалося посісти восьме місце, не припустившись при цьому жодної хиби на вогневих рубежах.

Серед юніорів за найвищі місця у спринті боролися шість біатлоністів - Дмитро Грущак, Степан Кінаш, Роман Боровик, Владислав Чихар, Віталій Мандзин та Володимир Кошман. Боровику, зокрема, у попередній гонці літнього чемпіонату світу - суперспринті - вдалося фінішувати п'ятим.

За підсумками першого вогневого рубежку лише одному українцеві вдалося зачепитися за топ-10. Дмитро Грущак з однією хибою на стрільбі лежачи вийшов сьомим і мав продовжити боротьбу за найвищі місця.

На "стійці" Грущак припустився ще однієї хиби, але навіть і з цим результатом продовжував йти сьомим. Причому відставання він найближчих переслідувачів - поляка Бартоломея Філіпа, латвійця Нікіти Романова та представника РБУ Дмитра Шамукаєва складало вісім секунд.

Завдяки високій швидкості на дистанції (Грущак показав загальний шостий час у спринті, програвши 26 секунд лідеру) українець відіграв одразу три позиції! Але зачепитися хоча б за"бронзу" не зміг - час Грущака на фініші виявився на 6.7 секунди повільнішим, аніж у словака Томаша Скленаріка.

Щодо інших українців, то одразу двом біатлоністам вдалося фінішувати у топ-20. Степан Кінаш з трьома хибами став 14-м, Роман Боровик з чотирма - 20-м. Нижче розташувалися Владислав Чихар (22-й), Віталій Мандзин (30-й) та Володимир Кошман (41-й).

Чемпіоном у спринті серед юніорів став чех Томаш Мікіска. На фініші він випередив співвітчизника Вітеслава Хорніга на 10.3 секунди.