Один українець - у топ-5 юніорського суперспринту на літньому чемпіонаті світу

Один українець - у топ-5 юніорського суперспринту на літньому чемпіонаті світу

Один українець - у топ-5 юніорського суперспринту на літньому чемпіонаті світу biathlon.com.ua

У перший день чемпіонату світу Україна залишилась без медалей.

У чеському Нове Место стартував літній чемпіонат світу з біатлону - перші офіційні змагання міжнародного рівня в сезоні 2021/2022.

Читайте також: Літній чемпіонат світу з біатлону: розклад гонок та трансляцій

У дебютній гонці світової першості найліпший результат серед українок показала Христина Дмитренко, яка в юніорському суперспринті фінішувала восьмою з трьома помилками на вогневих рубежах і відставанням у майже 48 секунд від лідерки. Інші чотири українки опинились поза першою десяткою учасниць.

Наступними ж у Нове Место виступили чоловіки-юніори в аналогічній дисципліні - суперспринті. У фінал відібрались п'ять українських біатлоністів, кваліфікацію не подолав лише Володимир Кошман, який став 41-м.

У фінальній гонці вже після першої стрільби лежачи українці суттєво втратили позиції й вибули з групи лідерів. Зокрема, жоден із українських біатлоністів не зміг відпрацювати "чисто" на вогневому рубежі, а найменша кількість хиб під час стрільби становила дві помилки.

Уже під час другої стрільби Роман Боровик не зробив жодної хиби та зумів увійти в топ-15 гонки, відстаючи від лідера - чеха Вітєслава Горніка - на 47 секунд. Інші ж українці так і не змогли поліпшити свої позиції.

На третьому вогневому рубежі одразу у двох українців - Віталія Мандзина та Владислава Чихаря - виникли проблеми, тривалий час спортсмени не могли закрити мішені, але зрештою впорались із цим завданням. Боровик і Кінаш, своєю чергою, зуміли втриматись у 15-ці найкращих учасників. Причому Боровик уже другу стрільбу поспіль виконав без помилок.

Після заключної стрільби Боровик мав шанси позмагатись за подіум, але не зміг втримати темп і фінішував п'ятим - це найліпший результат серед українських біатлоністів. При цьому неприємним сюрпризом для України стала дискваліфікація Степана Кінаша в кінці гонки.

Нове Место. Чоловіки. Юніори. Суперспринт. Результати гонки
  • 1. Вітєслав Горнік (Чехія; 0+0+2+1) 20:00.2
  • 2. Томас Мікуська (Чехія; 0+0+2+1) +1.4
  • 3. Дмітрій Шамукаєв (РБУ; 1+0+1+0) +11.6
  • ...
  • 5. Роман Боровик (Україна; 3+0+0+1) +17.8
  • 15. Дмитро Грущак (Україна; 2+1+1+1) +1:00.1
  • 25. Віталій Мандзин (Україна; 3+2+2+0) +2:20.4
  • 27. Владислав Чихар (Україна; 2+3+2+2) +2:50.9
  • DSQ Степан Кінаш (Україна)

Де дивитись трансляції чемпіонату світу?

Суспільне Спорт є офіційним транслятором літнього чемпіонату світу з біатлону. Гонки можна дивитись у прямому ефірі за посиланням.

Читайте також: Склад України на літній чемпіонат світу з біатлону: хто із лідерів візьме участь
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей