Як має відбуватися пенсійна реформа в Україні. Пояснює міністр фінансів

Як має відбуватися пенсійна реформа в Україні. Пояснює міністр фінансів

Як має відбуватися пенсійна реформа в Україні. Пояснює міністр фінансів
Міністр фінансів України Сергій Марченко. Фото: УНІАН

Реформа пенсійної системи в Україні від солідарної до накопичувальної має відбуватися поетапно і з залученням державних інституцій.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Дешевий популізм багато років стає на заваді кращому життю українських пенсіонерів. Можна і далі розганяти зраду, а можна визнати факт – старіння населення як світова тенденція унеможливлює існування виключно солідарної системи", – наголосив міністр.

Марченко підкреслив, що вже зараз кількість пенсіонерів в Україні майже зрівнялась з кількістю працюючих, які сплачують Єдиний соціальний внесок.

"Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих буде постійно скорочуватися, а кількість пенсіонерів – зростати. Це створює ризик, що на одного працюючого буде припадати кілька пенсіонерів. Саме тому тим, кому зараз 40 років, вже треба думати про пенсійні накопичення", – зауважив Марченко.

На його думку, єдиним виходом із ситуації є повноцінний перехід на накопичувальну пенсійну систему

"Ми говоримо про етапність пенсійної реформи, про залучення державної інституції на початку, щоб мінімізувати ризики. Наша мета зараз – створити умови для пенсійних накопичень для всіх громадян. Пенсійна реформа має нарешті відбутись не тільки на папері", — підсумував Марченко.

Що відомо

  • У листопаді 2020 року уряд підтримав законопроєкт Міністерства соціальної політики про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи (НППС) для людей, які працюють на шкідливому виробництві.
  • Уряд спростив процедуру відкриття банківського рахунку для одержувачів пенсій та грошової допомоги, запровадивши процедуру "єдиного звернення". Тепер пенсії можна отримувати на поточний банківський рахунок.
  • Також Міністерство соціальної політики та Мінцифри планують спростити отримання соціальних виплат та перевести їх в онлайн. Нині вони працюють над проєктом положення про єдину інформаційну систему соціальної сфери.
  • У 2021 році середня пенсія жінок в Україні становить 3031,32 гривні, що на 30% менше, ніж середня пенсія у чоловіків, яка складає 4242,53 гривні.
  • 18 лютого Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2021 рік, в якому загальна сума доходів становить 495,5 млрд грн. Загальний обсяг видаткової частини бюджету ПФУ на 2021 рік передбачено на рівні 495,502 млрд грн. Станом на квітень дефіцит досяг 7,5 млрд.
  • З 2019-го року обговорюється проєкт “Закону про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”, але Рада наразі не поспішає його схвалювати: у квітні 2021-го закон був відправлений на доопрацювання.
  • В Україні також зросли тарифи на доставлення пенсій "Укрпоштою"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок