Уряд спростив процедуру відкриття пенсійних рахунків

Уряд спростив процедуру відкриття пенсійних рахунків

Уряд спростив процедуру відкриття пенсійних рахунків
Фото: ілюстративне, УНІАН

Уряд спростив процедуру відкриття банківського рахунку для одержувачів пенсій та грошової допомоги, запровадивши процедуру "єдиного звернення". Тепер пенсії можна отримувати на поточний банківський рахунок.

Зміни до відповідної постанови уряд прийняв на засіданні 11 листопада.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, раніше отримувачу пенсії потрібно було йти до Пенсійного фонду, потім — до банку для відкриття рахунку, а далі чекати результату й знову йти до банку.

"Це була ціла процедура, вона була досить обтяжлива, і під час коронавірусу процедура стала ще й дуже небезпечною. Тепер має запрацювати політика одного звернення, коли людина просто звертається до Пенсійного фонду, далі за зверненням самого фонду або органу соціального захисту буде відкрито рахунок у банку", - сказав Шмигаль.

Раніше при зверненні до Пенсійного Фонду України чи органів соціального захисту населення людині потрібно було піти та відкрити рахунок для отримання пенсії чи одразу на місці обрати отримання пенсії через "Укрпошту".

Читайте також: Як зміниться розмір пенсії у 2021-му та на які суми можна розраховувати. Пояснює міністерка

Спрощення процедури відкриття поточних рахунків одержувачам пенсій та грошової допомоги передбачає можливість відкриття таких рахунків уповноваженими банками за бажанням одержувача за зверненням органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення.

Такі зміни необхідні для зменшення кількості відвідувань громадянами установ при призначенні пенсії або грошової допомоги у зв'язку з поширенням COVID-19.

"Для відкриття такого рахунку потрібно буде лише один раз звернутися до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення, що сприятиме вибору одержувачами способу отримання виплат через поточні рахунки в уповноважених банках, поширенню практики використання безготівкових розрахунків і, відповідно, зменшенню контактів з іншими особами", - йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також: "Дожити до пенсії". Як накопичити на старість

Що відомо

  • Міністерство соціальної політики та Мінцифри планують спростити отримання соціальних виплат та перевести їх в онлайн. Нині вони працюють над проєктом положення про єдину інформаційну систему соціальної сфери.
  • Раніше Пенсійний фонд України перерахував мінімальний розмір пенсій для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають страховий стаж 35 років (чоловіки) та 30 років (жінки).

Вибір редакції

На початок