Для концерту на честь Дня Незалежності за допомогою нейромережі "воскресили" Кузьму

Для концерту на честь Дня Незалежності за допомогою нейромережі "воскресили" Кузьму

Для концерту на честь Дня Незалежності за допомогою нейромережі "воскресили" Кузьму

На концерті "Незалежність в Нашій ДНК" на стадіоні "Олімпійський" в Києві виступив гурт "Скрябін". Разом з музикантами "заспівав" і Кузьма (справжнє ім'я – Андрій Кузьменко), який загинув у ДТП у 2015 році.

"Одних творців за життя не розуміють, інших забувають відразу після смерті. А є такі унікальні люди, як Кузьма. Він був модний, улюблений, визнаний. І це не проходить дотепер. Навпаки – у всіх амплуа нам Кузьми дуже не вистачає. Тому за допомогою технологій повертаємо його", – сказав ведучий шоу.

Кузьму "воскресили" за допомогою нейромережі для концерту на честь Дня незалежності

Після смерті свого фронтмена Андрія Кузьменка гурт неодноразово виступав з сольними концертами, запрошуючи до себе сесійних вокалістів. Однак на НСК "Олімпійський" завдяки нейромережі музиканти "оживили" Кузьму Скрябіна на великих екранах – він виконав пісню "Люди Як Кораблі".

Увечері 24 серпня в центрі Києва на НСК "Олімпійський" відбувся грандіозний концерт з нагоди 30-річчя від Дня незалежності України. У програмі взяли участь понад 30 українських виконавців, гуртів, Київський симфонічний оркестр, Національний академічний ансамбль ім. П. Вірського та багато інших.

Раніше в списку артистів також був гурт GreenGray, але після двох місяців підготовки музикантам відмовили в участі. За їхньою версією, причиною нібито стала російськомовна пісня "Під дощем", проте організатори повідомили, що відмова пов'язана із відео учасника гурту Дмитра Муравицького, який неоднозначно висловився на впровадження мовного закону у своєму Instagram.

Що таке нейромережа

Нейронні мережі (нейромережі) – це один з напрямків в розробці систем штучного інтелекту. Їх стали називати так через принципи роботи математичної моделі, яка нагадує функціонування нервової системи людини.

Нейромережа – це система з безлічі таких "нейронів" (процесорів). Окремо ці процесори досить прості (набагато простіші, ніж процесор персонального комп'ютера), але будучи з'єднаними в більшу систему, нейрони здатні виконувати дуже складні завдання зі збору інформації, її аналізу і створення нової.

Серед головних галузей застосування нейронних мереж – прогнозування, прийняття рішень, розпізнавання образів, оптимізація, аналіз даних. Нейромережа лежить в основі більшості сучасних систем розпізнавання і синтезу мови, а також розпізнавання та обробки зображень.

Так, наприклад, за допомогою нейромережі вдалося реконструювати голос українського поета, прозаїка, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка.

А британська компанія Flawless випустила програмний пакет TrueSync, який за допомогою нейромережі синтезує рухи губ і лицьових м'язів акторів так, ніби вони говорять іншою мовою. Це дозволяє домогтися ілюзії того, що актори у фільмі вимовляють репліки з дубляжу, а не з оригінальної звукової доріжки.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше