День народження Кузьми. Українські музиканти згадують творчість лідера гурту "Скрябін"

День народження Кузьми. Українські музиканти згадують творчість лідера гурту "Скрябін"

День народження Кузьми. Українські музиканти згадують творчість лідера гурту "Скрябін"

17 серпня 2020 року Андрій Кузьменко міг би святкувати 52-й день народження, якби не трагічна ДТП у 2015 році. Гурт "Скрябін", фронтменом якого був Кузьма, створював власний творчий мікрокосмос, поєднуючи любов до закордонних музичних трендів 80-х (синті-поп, постпанк, "нова хвиля") з глибокими, абстрактними й афористичними текстами. А феномен популярності та авторитетності Андрія серед звичайних людей вартий окремої розмови. Разом з українськими музикантами згадуємо, ким був Кузьма та як його музика вплинула на всіх нас.

Хас (співак, український хіп-хоп виконавець)

"Скрябін – це революція, яка змінила шоу-бізнес і українську культуру загалом. Кузьма перевернув усе з ніг на голову і показав, що музика може бути про людей та для людей. Я хочу, щоб молоде покоління знало про Скрябіна те, що цілком реально не соромитись бути собою, бути простим – і люди до тебе потягнуться".

Альона Карась (учасниця шоу “Голос країни”)

"Для мене Скрябін – велика людина, справжній національний герой, який потужним словом вів за собою мільйони людей. Мені важко сприймати його як людину з шоу-бізнесу або просто талановитого музиканта. Він – діяч мистецтва, чий вплив позначився не тільки на музичній історії, а й на свідомості не одного покоління людей. Сучасній молоді треба більше знати про справжніх митців. Особливо тих, хто попри всі труднощі займався формуванням української ідеї".

Читайте також: "Антологія українського альбому. "Птахи" Скрябіна"

Ростислав Домішевський (колишній учасник гурту "Скрябін")

"Андрій був надзвичайно яскравим хлопцем, зачіска, прикид – він вирізнявся з інших в школі, і це притягувало людей. Ми познайомились на сцені театру гумору й сатири "Спринт", і Кузьмич там просто унікально грав. Поруч зі сценою була кімнатка з апаратурою, де він проводив репетиції з хлопцями. На свята вони грали у школі якусь популярну мелодію, а у вільний час експериментували і палили колонки панк-роком".

Віталій Бардецький (продюсер, вперше вивіз гурт "Скрябін" за кордон)

"Коли я навчався на львівському журфаці, товариш, який працював на радіостанції, приніс касету. І каже – "оце чувак з Новояворівська". Я був сильно вражений, хоча це всього-на-всього демо, і напросився на знайомство. Одного дня Кузьма без стуку відкрив двері до моєї кімнати в гуртожитку і сказав: "Привіт, я – Кузьма". Вже на другій хвилині знайомства було зрозуміло, що ми будемо друзями надовго".

Читайте також: "Чому українська музика 90-х така дивна (і така прекрасна)"

Остап Панчишин (гурт "Panchyshyn")

"Ми з Кузьмою є земляками, з Нового Роздолу, і я фанатію від нього ще з 1995 року. Як на мене, він став основоположником української музики, не подібним ні до кого. Це український Depeche Mode. Молодь мусить знати про ранню творчість гурту "Скрябін", там кожен знайде для себе багато цінного, відвертого та емоційного".

Ілля Резніков (гурт "Letay")

"Кузьма є одним з небагатьох українських героїв, якого люблять і на заході, і на сході. Він створював на концертах особливу атмосферу, у якій не існувало жодного розділення між тобою у залі та ним на сцені. Тому що Кузьма був "своєю" людиною, його неможливо не полюбили, навіть якщо ти вперше чуєш його музику".

Сергій Мартинюк (гурт "Фіолет")

"Коли я у дитинстві відкрив для себе музику Скрябіна, пісні про пінгвінів і бультер’єрів були справжньою революцією. Це була своєрідна вижимка із західного New Wave на український лад. Лірика Скрябіна на той період була унікальна, ні на що не схожа.

Тим, хто знайомий з Кузьмою виключно на рівні найвідоміших радіохітів, раджу копнути трошки глибше. Зануритись у 1990-ті, його перші альбоми, аби зрозуміти, що Андрій з командою робили на ті часи щось неймовірне. Відчути, як багато вони дали українській музиці, яка прямує вже зовсім іншим шляхом. Але Кузьму досі ніхто не забуває".

Читайте також: "У день народження Кузьми Скрябіна Зеленський нагородив його званням Героя України"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше