Green Grey відмовили у виступі на концерті до Дня Незалежності

Green Grey відмовили у виступі на концерті до Дня Незалежності

Green Grey відмовили у виступі на концерті до Дня Незалежності

Український гурт Green Grey на своїй сторінці Facebook заявив, що їхній виступ виключили з концерту до Дня Незалежності через пісню російською мовою "Под дождем". "Нас намагаються стерти з історії", – прокоментували учасники колективу.

За словами музикантів, наприкінці травня їм надійшла пропозиція з Офісу президента взяти участь у великому святковому концерті на стадіоні "Олімпійський", присвяченому 30-річчю Незалежності України з піснею "Под дождем".

"Тема – 30 Легендарних гуртів з легендарними піснями. Почалася підготовка... обговорення сценарію, виступу з режисерами, технічні деталі з менеджментом...", – пишуть Green Grey.

Але потім їх повідомили, що концерт буде тільки з українськомовними піснями, а тому виконавці більше не вписуються у концепцію святкування.

"Ми 100% Український продукт! Записували пісні, знімали кліпи, давали концерти, платили податки, ростили дітей в Україні! І як би кому не хотілося, у нас українські паспорти і ми громадяни України. Так, ми співаємо російською, але чи варто віддавати (приписувати) усю російськомовну культурну спадщину Росії?", – написали музиканти.

Раніше, 19 липня, другий учасник колективу Дмитро Муравицький, відомий як Мурік, неоднозначно висловився на впровадження мовного закону у своєму Instagram.

Як повідомляє видання Ліга.Life, попередня розмова представників оргкомітету заходів зі святкування 30-річчя Незалежності України з музикантами сталося саме через це відео.

"На жаль, форма, в якій представники гурту Green Grey публічно висловили свою позицію щодо Закону про державну мову, видається організаторам некоректною, а бажання привернути до себе увагу на штучно роздмуханому конфлікті – непродуктивним", – стверджують організатори.

Нагадаємо, що з 16 липня запрацювали нові норми мовного закону. Тепер всі театральні вистави, концерти, телетрансляції та екскурсії мають відбуватися українською.

Green Grey — український рок-гурт, виконує пісні російською і зрідка англійською та українською мовами. Основані в Києві навесні 1993 року.

Green Grey першими в історії української музики двічі брали участь в церемонії нагородження MTV Europe, уклали контракт з компанією Pepsi в 1996 році, почали виступати одночасно з живим діджеєм і професійним балетом, організовували рок-шоу з використанням спецефектів, піротехніки.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше