Сутички у Нових Санжарах: поліція відкрила п'ять кримінальних справ

Сутички у Нових Санжарах: поліція відкрила п'ять кримінальних справ

Сутички у Нових Санжарах: поліція відкрила п'ять кримінальних справ
.

Через сутички навколо поселення евакуйованих з Уханя у медичній базі у Нових Санжарах, поліція відкрила п'ять кримінальних справ.

"За виявленими фактами поліція внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України: ст. 279 (блокування транспортних комунікацій), ст. 293 (групове порушення громадського порядку), ст. 294 (масові заворушення), ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від національної належності, поєднані з насильством чи погрозами), ст. 15 ч. 2 ст. 345 (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу  легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків)", - повідомив начальник поліції Полтавської області Іван Вигівський.

За інформацією відомства, загалом до територіальних відділів поліції через сутички доставили 24 осіб.

Що відомо:

  • У Нових Санжарах Полтавської області 20 лютого розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з Китаю через епідемію коронавірусу українців.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що евакуйованих охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • У Винниках, що поблизу Львова, 19 лютого люди перекрили в'їзд до місцевого шпиталю та почали звозити до воріт медичного закладу шини.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями. Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Водночас голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що затвердив низку додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон, з медиками узгоджено план дій на випадок прибуття до області пацієнтів з ознаками хвороби. За його словами, додатковою шпитальною базою може стати лікарня Ізмаїлу.
На початок