Якщо людину вжалила медуза, місце опіку від медузи необхідно промивати солоною або морською водою, а жала витягати пінцетом. Такі рекомендації відпочивальникам опублікувала пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
"Щупальця медузи містять мікроскопічні зазубрені жала, у кожного з яких є крихітна цибулинка з отрутою і спіральна трубка з гострим кінцем. Медуза використовує отруту, щоб захистити себе і вбити здобич. Навіть якщо медуза вже мертва або її викинуло на пляж, вона все ще може вжалити, якщо до неї доторкнутися", — пояснили у відомстві.
Як відзначається, на місці опіку може виникнути печіння та поколювання, оніміння та почервоніння.
У разі опіку фахівці радять:
- одразу вийти з води
- витягти видимі жала пінцетом;
- місце опіку та/або контакту медузи зі шкірою промити морською або солоною водою;
- якщо біль дуже сильний — прийміть знеболювальне, а разі сильного свербежу можна використати антигістамінні препарати, зокрема місцевої дії (мазі, гелі)
Що не потрібно робити:
- промивати місце укусу прісною водою – це пришвидшить негативний вплив отрути на місце ураження та збільшення опікової ділянки;
- торкатися голими руками – є ризик, що отрута потрапить і на руки та інші ділянки шкіри
- розтирати місце опіку протягом кількох годин
- протирати місце укусу спиртовмісними розчинами
- мочитися на місце укусу
Також, щоб уникнути опіку у МОЗ радять не купатися у місцях, де є багато медуз та уникати таких пляжів, або пірнати у гідрокостюмі чи іншому спеціальному одязі
Що відомо
- Узбережжя Азовського моря заповнили медузи. Зокрема, сотні кілограмів їх збирають щодня співробітники баз відпочинку селища Приморський Посад у Запорізькій області.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!