Нашестя медуз на Запоріжжі. Як реагують відпочивальники та що кажуть експерти

Нашестя медуз на Запоріжжі. Як реагують відпочивальники та що кажуть експерти

Нашестя медуз на Запоріжжі. Як реагують відпочивальники та що кажуть експерти

Узбережжя Азовського моря заповнили медузи. Зокрема, сотні кілограмів їх збирають щодня співробітники баз відпочинку селища Приморський Посад у Запорізькій області.

Лопатами, тачками та руками збирають медуз у селищі Приморський Посад на узбережжі Азовського моря. Зокрема, щоранку до цього долучається Ахмед - співробітник бази відпочинку "Дельфін".

"Щодня я 12 тачок по 100 кілограмів можу зібрати. Загалом, тонну двісті щодоби. З ранку до вечора працюю. Минулого року було більше медуз", - каже Ахмед.

Як на Запоріжжі пораються з нашестям медуз

Ахмед

Зібраних медуз вантажать у трактор. Щойно він заповнюється загиблими морськими тваринами, їх відвозять за селище та закопують. Ахмед каже, що за місяць таких тракторів може бути до семи.

Любов приїхала відпочивати до Приморського Посаду з Харкова. Каже: на сусідньому пляжі берег щодня чистять, а на цьому, що належить іншій базі відпочинку – ні.

Як на Запоріжжі пораються з нашестям медуз

Любов

"Ми тут із першого дня і це ось таке. Бачила за 4 дні відпочинку один раз трактор, який проїхав, але тут я не бачила, щоб прибирали. Ми складали всіх цих медуз докупи для того, щоб трактор приїхав і допомогти їм швидко це все прибрати. Ми накидали медуз в купи, прийшла керівниця і каже: "Воно тхне". І поскидала всіх цих мертвих медуз у море. Значить, нехай вони там розкладаються, і ми в цьому повинні купатися. Це правильно?", - запитує Любов.

Ігор Щукін на узбережжі продає мед та груші. Каже: медузи з’являються на початку липня.

"Все залежить від погоди. Якщо вітер-"відбійник" – медуз більше, їх нижньою течією підганяє. Якщо вітер з моря – верхня течія біля берега загортає та їх відганяє у море. Тобто, з моря вітер – медуз менше, з берега – медуз більше. Приїжджайте на море у червні, якщо не хочете медуз", - розповідає Ігор.

Як на Запоріжжі пораються з нашестям медуз

Ігор Щукін

За словами начальниці науково-дослідного відділу Приазовського Національного природного парку Наталії Барабохи, повноцінних дослідів щодо явища засилля медуз вчені поки не проводили. Але вона каже: однією з причин цього можна вважати зміни солоності моря та клімату.

"Однією з причин може бути антропогенний вплив також. Адже на зміну чисельності та переміщення окремих видів тварин впливають, як природні причини, так і антропогенні. Ми кажемо зараз про медуз "корнерот". Ця медуза доволі велика, вона жалить і масово розмножується. Однією з причин можна назвати відносно теплу зиму – це одна з причин, чому її багато", - каже Наталія Барабоха.

Як на Запоріжжі пораються з нашестям медуз

Наталія Барабоха

"Тепла зима сприяла високому піку розмноження. У пошуках їжі медузи починають переміщуватися в ті акваторії, котрі за умовами близькі до Чорного моря. Для них це - характерний вид. А для нас цей вид з’являвся ближче до осені. Наприкінці серпня. Чому? Адже солоність трохи збільшувалась. Останні два-три роки солоність нашого моря дещо збільшується", - додає вона.

Як на Запоріжжі пораються з нашестям медуз

Медузи

Люди реагують на опіки корнеротів по-різному – каже Наталія Барабоха.

"Так, як і бджола. Безпечна чи не безпечна? Якщо їх багато, то звісно не комфортно, але небезпеки особливої немає. Так, як одні люди на бджолу реагують алергією, а інші - ні. Тут залежить від власного імунітету. Для дітей це не дуже приємно, також і для алергіків", - каже науковиця.

Наталія Барабоха радить відпочивальникам не заходити у воду, коли там багато медуз, аби не отримати опіки. Каже: ліпше посидіти на березі та зачекати вітру, а потім можна спокійно плавати.

Читайте також: Бердянськ потерпає від комарів. Як азовський курорт рятується від комах
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди