"Обсервація — не карантин і не СІЗО". У МОЗ пояснили умови в "Нових Санжарах"

"Обсервація — не карантин і не СІЗО". У МОЗ пояснили умови в "Нових Санжарах"

"Обсервація — не карантин і не СІЗО". У МОЗ пояснили умови в "Нових Санжарах"
. МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли про умови перебування евакуйованих із китайського міста Ухань у медичному центрі Національної гвардії "Нові Санжари" на Полтавщині.

"Це не карантин, а обсервація. Карантин — це комплекс заходів, які застосовуються у джерелі особливо загрозливої інфекції. Ми маємо справу зі здоровими людьми і йдеться про обсервацію", — сказав заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Коваль на брифінгу 21 лютого, відповідаючи на запитання журналістів, чому люди в медцентрі вільно переміщаються в його приміщенні.

Він зауважив, що обсервація — це складова виходу з карантину.

"Це не СІЗО, ми не маємо права їх ізолювати, вони можуть вільно спілкуватися одне з одним", — додав Коваль.

При цьому він зазначив, що обмеження стосується лише самої будівлі, тобто не можна залишати приміщення корпусу медичного центру.

Заступник міністра також розповів, що всі, хто перебуває в санаторії, здорові, пройшли обстеження і не мають ознак захворювання.

Щодо харчування Коваль повідомив, що людей забезпечують їжею тричі на день, їжу готує організація, яка працює за принципом кейтерингу. Посуд одноразовий, перед утилізацією його обробляють.

Заклад має окреме водопостачання.

"Небезпеки для оточуючих ці люди не становлять", — запевнив заступник міністра охорони здоров'я.

Що відомо:

  • 20 лютого 45 українців і 27 іноземців прибули з Уханя, їх розмістили в медцентрі "Нові Санжари". У самих Нових Санжарах Полтавської області з цього приводу розпочалися протести місцевих жителів.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння.
  • Після сутичок поліція затримала 24 особи та відкрила кримінальне провадження за двома статтями.
  • Евакуйовані розповіли, що у них немає температури і симптомів захворювання, проте вони шоковані тим, як їх зустріли співвітчизники.
  • Українці в соцмережах викладали фото та відео кімнат, у яких вони перебувають.
На початок