До суду у справі Кернеса викликають 30 свідків

До суду у справі Кернеса викликають 30 свідків

До суду у справі Кернеса викликають 30 свідків
Суспільне Полтава

Чергове засідання у справі за обвинуваченням мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців призначили на 24 вересня. На допит викликають 30 свідків.

Дату наступного засідання після допиту перших трьох свідків у справі 16 серпня за погодженням зі сторонами процесу визначив суддя Київського райсуду Полтави Володимир Шиян.

"П'ятниця, 24 вересня, на 10 ранку", — сказав Шиян.

На засідання 16 серпня викликали десятьох свідків, з них з'явилися троє, розповів прокурор. За його словами, отримання повістки підтвердив в. о. мера Харкова Ігор Терехов, який виступає свідком у справі. Прокурор спитав у судді, чи отримали повістки інші свідки.

"Немає у нас підтверджуючих даних про те, що вони отримали ці повістки. Але вони направлялися", — відповів суддя Володимир Шиян.

Прокурор запропонував викликати до суду більше свідків. З цим погодилася сторона захисту.

"Це суттєво прискорить розгляд справи, якщо ми викличемо до наступного судового засідання не десять, а, наприклад, 30 осіб. Із 30 викликаних, можливо, з'являться до суду десять, і ми будемо мати можливість продуктивно попрацювати", — відповів захисник Олександр Гунченко.

За словами прокурора, на засідання 24 вересня викликають свідків, які позначені у списку у матеріалах справи від №19 по №50, за виключенням двох — ексзаступника глави МВС Антона Геращенка та свідка Андрія Васильєва, які, за словами прокурора, були безпосередніми учасниками подій 25 січня 2014 року. Сторона обвинувачення вважає, що цих свідків "краще допитати після того, як будуть допитані усі інші свідки".

Загалом свідками у справі проходять понад 70 людей.

Що відомо

  • У серпні 2018 року Київський райсуд Полтави закрив справу проти Харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців, яких звинувачують у побитті та викраденні двох харків'ян 25 січня 2014 року. Генпрокуратура і потерпілі оскаржили рішення.
  • 31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив скаргу і відправив справу на розгляд до суду першої інстанції — Київського райсуду Полтави. Підготовче засідання щоразу відтерміновували з різних причин, зокрема через карантин, відсутність захисту, вибори, хворобу Кернеса.
  • Геннадій Кернес помер 16 грудня. Його поховали у Харкові 23 грудня.
  • Після смерті Харківського міського голови Геннадія Кернеса його родина наполягла на продовженні розгляду та вимагає виправдального вироку. "Наша позиція полягає в тому, що Геннадій Кернес та його охоронці невинуваті", — заявили захисники.
  • Київський райсуд Полтави завершив підготовчу стадію і призначив до розгляду по суті справу 25 березня.
  • 27 травня розгляд відклали до липня через відсутність потерпілих та їх представників.
  • 6 липня у справі Кернеса змінили порядок дослідження доказів: замість допиту потерпілих, почнуть допитувати свідків.
  • 16 серпня у справі допитали майстриню манікюру, клієнтом якої був Геннадій Кернес, ексадміністраторку готелю "Національ", де він жив, а також колишнього інспектора ДАІ.
На початок