У справі Кернеса допитують свідків: що розповіли манікюрниця та ексадміністраторка "Націоналю"

У справі Кернеса допитують свідків: що розповіли манікюрниця та ексадміністраторка "Націоналю"

У справі Кернеса допитують свідків: що розповіли манікюрниця та ексадміністраторка "Націоналю"
Суспільне Харків | Судова влада/YouTube

У Київському райсуді Полтави почали слухати свідків у справі за обвинуваченням Геннадія Кернеса та двох його охоронців.

Засідання, що транслюється на каналі "Судової влади" в YouTube, розпочалося 16 серпня близько 10:50. Першою почали допитувати майстриню манікюру Тетяну Авдєєнко, клієнтом якої був Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Свідок Тетяна Авдєєнко розповідає про 25 січня 2014 року — день, коли, за версією слідства, мер Харкова та його охоронці викрали двох харків'ян Сергія Ряполова та Олександра Кутяніна, погрожували їм вбивством та били.

"Це був мій вихідний день. І я домовилася з Геннадієм Адольфовичем про зустріч. Я приїхала до 21:00 до готелю "Національ", щоб його обслужити — зробити манікюр та педикюр", — розповіла свідок Тетяна Авдєєнко.

Майстриня, за її словами, виконувала процедури протягом двох годин у готельному кабінеті Геннадія Кернеса. Вона розповіла, що бачила охоронців мера. Прокурор питав, в чому вони були вдягнені. За словами свідка, вони були у костюмах, а Кернес був у темному одязі — чорному светрі та брюках. У кабінет, крім неї, прийшов і не покидав його тодішній заступник мера Ігор Терехов, розповіла Авдєєнко.

Свідок сказала прокурору, що сторонніх або інших людей, які б привернули її увагу, у готелі вона не бачила. Вона також згадала, що того вечора, за її словами, у ресторані було весілля.

На питання захисника Олександра Гунченка, чи чула майстриня манікюру, щоб Кернес наказував охоронцям когось викрасти, побити чи доставити до готелю "Національ", свідок відповіла: "Такого не чула". Вона також уточнила, що не бачила, щоб сам Кернес когось бив.

На питання прокурора, чи спілкувався Кернес з кимось телефоном під час манікюру, свідок відповіла: "Я не слухала... Я не пам'ятаю".

Допит ексадміністраторки "Націоналю"

Наступний свідок, колишня адміністраторка готелю "Національ", повідомила, що з 9:00 25 січня чергувала добу.

"За цей період жодних подій, нічого у готелі не відбувалося. Усе йшло своїм шляхом, жодних неприємностей не було, усе було тихо і спокійно, я поселяла людей, займалася тільки своїми безпосередньо обов'язками", — сказала свідок.

Ексадміністраторка не змогла точно пригадати, в якому одязі був Кернес.

Свідчення колишнього інспектора ДАІ

На засіданні 16 серпня також заслухали колишнього інспектора міського ДАІ, якого разом з напарником 25 січня 2014 року викликали до ресторану McDonald's на вулиці Пушкінській. За словами свідка, вони отримали виклик про наїзд на пішохода.

"Пушкінська, McDonald's... Приїхали, на місці машини не виявилося... Нічого не було. Повідомили до чергової частини, потім нас викликали, що начебто на Скрипника. Приїхали, знайшли автомобіль. Водій пояснив, що прийшов якийсь п'яний та впав на машину — все. Це не ДТП, викликали Київський райвідділ, чекали їхнього приїзду, передали їм та поїхали", — сказав свідок.

На вулиці Скрипника інспектори знайшли автомобіль ВАЗ, уточнив свідок. Які пошкодження мав автомобіль, колишній інспектор згадати не зміг. Він також зазначив, що йому нічого невідомо про те, щоб Кернес або його охоронці когось били або викрадали.

Що відомо

  • У серпні 2018 року Київський райсуд Полтави закрив справу проти Харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців, яких звинувачують у побитті та викраденні двох харків'ян. Генпрокуратура і потерпілі оскаржили рішення.
  • 31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив скаргу і відправив справу на розгляд до суду першої інстанції — Київського райсуду Полтави. Підготовче засідання щоразу відтерміновували з різних причин, зокрема через карантин, відсутність захисту, вибори, хворобу Кернеса.
  • Геннадій Кернес помер 16 грудня. Його поховали у Харкові 23 грудня.
  • Після смерті Харківського міського голови Геннадія Кернеса його родина наполягла на продовженні розгляду та вимагає виправдального вироку. "Наша позиція полягає в тому, що Геннадій Кернес та його охоронці невинуваті", — заявили захисники.
  • Київський райсуд Полтави завершив підготовчу стадію і призначив до розгляду по суті справу 25 березня.
  • 27 травня розгляд відклали до липня через відсутність потерпілих та їх представників.
  • 6 липня у справі Кернеса змінили порядок дослідження доказів: замість допиту потерпілих, почнуть допитувати свідків.
На початок