У справі Кернеса змінили порядок дослідження доказів

У справі Кернеса змінили порядок дослідження доказів

У справі Кернеса змінили порядок дослідження доказів
Суспільне Харків

Київський районний суд Полтави задовольнив клопотання захисту Геннадія Кернеса та його охоронців у справі про побиття, катування та погрози вбивством двох харків'ян. Замість потерпілих спочатку допитуватимуть свідків.

Про результати засідання суду 6 липня Суспільному повідомив один з адвокатів Кернеса Олександр Гунченко. За його словами, засідання 6 липня відбувалося у режимі відеоконференції між Харківським апеляційним судом та судом Полтави. Потерпілі Олександр Кутянін та Сергій Ряполов не з'явилися на засідання, як і їхні представники.

"Ми заявили клопотання про зміну порядку дослідження доказів. Коли ми починали судовий розгляд, порядок був визначений наступний: допит потерпілих, допит свідків, вивчення доказів, які пред'явить прокуратура, допит обвинувачених, якщо вони забажають покази, судові дебати. Оскільки потерпілі, з яких ми мали почати, не з'являються до суду регулярно, ми попросили суд змінити порядок і почати допитувати свідків. Адже є поняття розумних строків розгляду", — сказав Гунченко.

Суд задовольнив клопотання захисту і викликав на наступне засідання перших 10 свідків. За словами Гунченко, усього обвинуваченням заявлені 74 свідки. Чергове засідання Київський райсуд Полтави призначив на 21 липня.

Що відомо

  • У серпні 2018 року Київський райсуд Полтави закрив справу проти Харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців, яких звинувачують у побитті та викраденні двох харків'ян. Генпрокуратура і потерпілі оскаржили рішення.
  • 31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив скаргу і відправив справу на розгляд до суду першої інстанції — Київського райсуду Полтави. Підготовче засідання щоразу відтерміновували з різних причин, зокрема через карантин, відсутність захисту, вибори, хворобу Кернеса.
  • Геннадій Кернес помер 16 грудня. Його поховали у Харкові 23 грудня.
  • Після смерті Харківського міського голови Геннадія Кернеса його родина наполягла на продовженні розгляду та вимагає виправдального вироку. "Наша позиція полягає в тому, що Геннадій Кернес та його охоронці невинуваті", — заявили захисники.
  • Київський райсуд Полтави завершив підготовчу стадію і призначив до розгляду по суті справу 25 березня.
  • 27 травня розгляд відклали до липня через відсутність потерпілих та їх представників.
На початок