Літак, яким евакуювали українців з Китаю, продезінфікували

Літак, яким евакуювали українців з Китаю, продезінфікували

Літак, яким евакуювали українців з Китаю, продезінфікували
.

Фахівці Харківського обласного лабораторного центру провели дезінфекцію на літаку українського лоукостера SkyUp, який доставив українців та іноземців з Уханя.

"Дезінфекцію проведено з дотриманням міжнародних медико-санітарних вимог та вжито усіх необхідних заходів безпеки. Також додатково буде замінено фільтри системи кондиціонування. Літак буде абсолютно безпечним для подальшої експлуатації та продовжить роботу у звичайному режимі", — повідомили у Центрі громадського здоров’я України.

Раніше у компанії SkyUp Airlines повідомляли, що після прибуття літак обробить санітарно-епідеміологічна служба.

"Відповідно до рекомендацій Boeing, на літаку замінять фільтри системи кондиціонування. За добу після проведення дезінфекції і технічних робіт літак буде готовий повернутися до роботи", — додали у компанії.

Що відомо:

  • У Нових Санжарах Полтавської області 20 лютого розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з Китаю через епідемію коронавірусу українців.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що якщо окремі політики будуть підбурювати людей перекривати дороги через евакуацію з Китаю громадян України, то він привезе їх всіх до них додому.
  • У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що евакуйованих охоронятимуть поліцейські та військовослужбовці Нацгвардії.
  • 18 лютого близько 300 людей зібралися в Микулинцях Теребовлянського району на протест проти ввезення 98 евакуйованих з Китаю людей.
  • У Винниках, що поблизу Львова, 19 лютого люди перекрили в'їзд до місцевого госпіталю та почали звозити до воріт медичного закладу шини.
  • 19 лютого Тернопільська обласна рада відмовилася дозволити аеропорту міста прийняти літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями. Медичні заклади Тернополя також не готові прийняти пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію.
  • Водночас голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций повідомив, що затвердив низку додаткових заходів для недопущення проникнення вірусу у регіон, з медиками узгоджено план дій на випадок прибуття до області пацієнтів з ознаками хвороби. За його словами, додатковою госпітальною базою може стати лікарня Ізмаїлу.
На початок