Роботу Нікіти Кадана відібрали до постійної колекції Центру Помпіду

Роботу Нікіти Кадана відібрали до постійної колекції Центру Помпіду

Роботу Нікіти Кадана відібрали до постійної колекції Центру Помпіду Нікіта Кадан

Роботу українського художника Нікіти Кадана "Постамент. Практика витіснення (2009-2011)" обрали до колекції Центру Помпіду в Парижі. Передача та розміщення роботи, що перебувала у приватній колекції, відбулася за сприяння Voloshyn Gallery.

Робота також увійде до виставки українського сучасного мистецтва "Україна в Помпіду", яка пройде у Франції у 2022 році.

Інсталяція — це місце для пам’ятника, але самого постаменту немає, а є тільки вузький коридор для глядачів. Навколо постаменту – вузький коридор для глядачів, зал пофарбовано у блідо-сірий колір, текст на стіні білий.

"Розлом між сучасністю і радянським модернізмом / імперіалізмом – центральний для "Постамента": white cube сучасної артгалереї вміщує тільки радянський модерністський п'єдестал, але не сам пам'ятник, який мав би на ньому розміститися, і глядачам залишається лише гадати, що це могло б бути", – пише пише в тексті "Шви діалектики" психоаналітик Гліб Напреєнко.

Роботу Нікіти Кадана відібрали до постійної колекції Центру Помпіду

"Постамент. Практика витіснення" (2009-2011), Нікіта Кадан

"Потрапити до колекції Центру Помпіду — це важлива подія для творчості будь-якого митця, що неодмінно сприятиме розширенню взаємодії публіки з сучасним мистецтвом східно-європейського напрямку і стане важливою складовою для розвитку нового інтернаціонального культурного діалогу", — кажуть Юлія та Максим Волошини з Voloshyn Gallery.

Що відомо

  • У липні Центр Помпіду анонсував виставку українського сучасного мистецтва у Франції. Її планують провести у 2022 році.
  • Виставка складатиметься з творів, подарованих Центру Помпіду Українським клубом колекціонерів сучасного мистецтва. Більшість з них складають фотороботи митців Харківської школи фотографії: Віктора Кочетова, Олега Мальованого, Євгена Павлова, Юрія Рупіна, Сергія Солонського, групи "Шило", Олександра Супруна, Романа Пятковки.
  • Також куратори відібрали твори Жанни Кадирової, групи РЕП, Олександра Ройтбурда, Іллі Чичкана, Федора Тетянича, Стаса Волязловського, Володимира Наумця, Леоніда Войцехова, Сергія Онуфрієва, Олега Соколова та інших представників сучасного українського мистецтва.
  • Проєкт "Україна в Помпіду" стартував у 2016 році, коли за ініціативи Зенка Афтаназіва, президента Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва (УККСМ), розпочалися переговори щодо проведення виставки в Центрі.
  • Центр Помпіду – національний культурний центр у Парижі, який входить до переліку п'яти найкращих світових музеїв сучасного мистецтва.
  • Це 12-м за відвідуваністю музей світу, який налічує у своїй колекції понад 100 тисяч робіт ХХ-ХХІ сторіччя від авторів зі всього світу.
  • Це є найбільшою колекцією сучасного мистецтва в Європі і другою (після нью-йоркського Музею сучасного мистецтва) у світі.
  • Нікіта Кадан (1982) – автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. та кураторського й активістського об'єднання Худрада. Живе та працює у Києві. Представляв Україну на Венеційській бієнале у 2015 році.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше