Центр Помпіду анонсував виставку українського мистецтва у Парижі

Центр Помпіду анонсував виставку українського мистецтва у Парижі

Центр Помпіду анонсував виставку українського мистецтва у Парижі

Центр Помпіду анонсував виставку українського сучасного мистецтва у Франції. Її планують провести у 2022 році.

Як повідомляє lb.ua, про це розповів куратор Центру Ніколя Луччі-Гутников під час відкриття форуму "M17 International Art Collectors’ Forum".

Виставка складатиметься з творів, подарованих Центру Помпіду Українським клубом колекціонерів сучасного мистецтва. Більшість з них складають фотороботи митців Харківської школи фотографії: Віктора Кочетова, Олега Мальованого, Євгена Павлова, Юрія Рупіна, Сергія Солонського, групи "Шило", Олександра Супруна, Романа Пятковки.

Також куратори відібрали твори Жанни Кадирової, групи РЕП, Олександра Ройтбурда, Іллі Чичкана, Федора Тетянича, Стаса Волязловського, Володимира Наумця, Леоніда Войцехова, Сергія Онуфрієва, Олега Соколова та інших представників сучасного українського мистецтва.

Планується, що виставка відбудеться у 2022 році. До того, як Центр Помпіду закриється на трирічну реставрацію.

Що відомо

  • Проєкт "Україна в Помпіду" стартував у 2016 році, коли за ініціативи Зенка Афтаназіва, президента Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва (УККСМ), розпочалися переговори щодо проведення виставки в Центрі.
  • Центр Помпіду – національний культурний центр у Парижі, який входить до переліку п'яти найкращих світових музеїв сучасного мистецтва.
  • Це 12-м за відвідуваністю музей світу, який налічує у своїй колекції понад 100 тисяч робіт ХХ-ХХІ сторіччя від авторів зі всього світу.
  • Це є найбільшою колекцією сучасного мистецтва в Європі і другою (після нью-йоркського Музею сучасного мистецтва) у світі.

Вибір редакції

На початок