Обидва кандидати на пост керівника театру імені Кропивницького відмовились від участі в конкурсі

Обидва кандидати на пост керівника театру імені Кропивницького відмовились від участі в конкурсі

Обидва кандидати на пост керівника театру імені Кропивницького відмовились від участі в конкурсі Суспільне: Кропивницький

Обидва кандидати на пост керівника театру імені Кропивницького відмовились від участі в конкурсі. Євген Курман прокоментував свою відмову, Ігор Спінул – утримався.

Голова Кіровоградської облради Сергій Шульга розповів, що отримав заяви від обох претендентів – Євгена Курмана та Ігоря Спінула про відкликання своїх кандидатур на учать у конкурсі на посаду директора-художнього керівника Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького. Оголосять новий конкурс з новими претендентами, сказав Сергій Шульга.

Євген Курман так прокоментував Суспільному свою відмову. "По-моєму, очевидним став той факт, що конкурс, як такий, зайшов у глухий кут, є питання по його організації. Тобто суспільної довіри не було до конкурсу. Будь-яке рішення конкурсної комісії не задовольнило б ту, чи іншу сторону, консенсусу не було, а театр, це така інституція, в якій треба робити все, що завгодно, аби не допустити внутрішнього конфлікту. Я керувався саме цим, зробив цей крок, наскільки я знаю, він обопільний. Я працюватиму далі (режисером – ред.), ми готуємось до відкриття сезону, колектив має бути максимально на цьому зосередженим".

Другий кандидат на посаду керівника театру Ігор Спінул підтвердив Суспільному своє бажання вийти з конкурсу та відмовився від коментарів.

Євген Курман наразі працює у театрі імені Кропивницького, він розповів, які обов’язки мав би виконувати керівник закладу. "Керівна структура раніше складалась із директора театру, який був менеджером та головного режисера, який відповідав за творчу складову. Наразі проводять перший конкурс на посаду, в якій об'єднали ці дві складові, згідно "Закону про культуру". Тепер ця посада зветься директор-художній керівник. Це вимога часу, щоб керівник такого специфічного закладу, як театр, вмів розуміти специфіку художнього продукту та розумів, як вдало просувати його на ринку. Ця посада вже існує у статуті театру, є у штатному розписі, і тому був оголошений конкурс".

Що відомо

2 серпня розпочала працювати конкурсна комісія з вибору керівника театру. Свої кандидатури подали викладач та керівник ансамблю бального танцю "Kонвалія" Ігор Спінул та режисер театру Євген Курман.

Спілка театральних діячів України вважає, що конкурс на посаду керівника обласного академічного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького відбувається із порушеннями.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди