На Олімпіаді-2020 французький марафонець перекинув пляшки з водою: фото

На Олімпіаді-2020 французький марафонець перекинув пляшки з водою: фото

На Олімпіаді-2020 французький марафонець перекинув пляшки з водою: фото BBC

Бігун фінішував у топ-20, у той час, як 30 спортсменів із забігу знялися.

Марафонець збірної Франції Морхад Амдуні потрапив у скандал під час забігу в останній день Олімпійських Ігор у Токіо.

В останній день змагань відбувся марафонський забіг. У ньому взяли участь 106 спортсменів, у тому числі три представники України - Богдан-Іван Городиський, Микола Ніжник та Олександр Сітковський.

Читайте також: Уперше за 17 років жоден з українців не фінішував у марафоні на Олімпіаді

Марафон змогли подолати лише 76 із 106 спортсменів - 30 бігунів, включно з усіма трьома українцями не добігли до фінішу. І однією з причин могли стати дії французького бігуна.

Що трапилося?

Забіг на 42.195 кілометри проходив за непростих погодних умов. Температура у Саппоро вранці піднялася до 27 градусів, окрім того спостерігалася висока вологість повітря.

Читайте також: Пізній приліт, відсутнє харчування та травми. Як українці пояснили провал у марафоні на Олімпіаді

Під час проходження дистанції існують точки гідролокацій, на яких спортсмени мають можливість підживитися водою. Проте на 28-му кілометрі дистанції нею могли скористатися не всі.

Амдуні, пробігаючи повз цю точку, взяв для себе пляшку води. І перекинув багато інших пляшок, які були призначені для інших спортсменів.

Після марафону французького бігуна звинуватили у нечесних правилах гри. Але він наголосив: насправді все не так, як виглядає.

Як пояснив свою поведінку Амдуні?

Французький бігун підготував звернення, у якому наголосив: інцидент, який відбувся під час забігу на Олімпіаді - випадковість і жодним чином з ним не пов'язаний.

За словами Амдуні, для того, щоб пляшки із водою завжди були прохолоджені, їх тримають у воді, через що вони стають слизькими. Він, у свою чергу, не зміг втримати пляшку в руці - саме тому були перекинуті решта.

"Для того, щоб гарантувати свіжість води у пляшках, їх тримають у воді, через що вони стають слизькими. Для мене очевидно, що я намагався взяти пляшку, яка стояла на початку ряду, але вони вислизають, як тільки ми до них торкаємося", - зазначив французький марафонець.

Марафон Амдуні закінчив на 17-му місці. Від олімпійського чемпіона Елюда Кіпчоге він відстав на 5:55 хвилини.

Хто такий Морхад Амдуні?

  • 33-річний французький бігун, учасник Олімпіади-2020.
  • Амдуні - 2-разовий призер чемпіонатів Європи. У 2018 році він виграв "золото" на дистанції 10000 метрів та "бронзу" на 5000 метрів.
  • У 2021 році Амдуні став переможцем забігу на 10000 метрів, що відбувся у Бірмінгемі.

Головні підсумки Олімпіади-2020

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу